Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi Presidendi kohtus Prantsusmaa euroministriga

President Arnold Rüütel arutas täna Kadriorus toimunud kohtumisel Prantsuse euroministri No?lle Lenoir’iga Euroopa Liidu tuleviku küsimusi.

Eesti riigipea pani suuri lootusi Euroopa tuleviku konvendi otsustele, mis käsitlevad tulevast Euroopa Liitu rahvusriikide demokraatliku ühendusena, kus igal liikmel on tema suurusest sõltumata võrdne hääleõigus. Samuti pidas president oluliseks eri rahvaste kogemustele ja kultuuridele kui Euroopa ühisele pärandile tuginemist.

Minister Lenoir avaldas poolehoidu niisugustele põhimõtetele ja kinnitas, et neid toetab ka konvent. Ta pidas tähtsaks nii iga uue liikmesriigi rolli Euroopa Liidus kui ka ühenduse tihedaid poliitilisi ja majandussuhteid oma uute naabritega, mille arendamises just Eesti saab kaasa aidata.

President Rüütel tänas Prantsusmaad toetuse eest Eestile nii iseseisvuse taastamisel kui praeguste eesmärkide saavutamisel ning avaldas lootust, et pikaajalised viljakad suhted tugevnevad Euroopa Liidus veelgi.

Kohtumisega üheaegselt toimus presidendi kantseleis seminar, kus Prantsuse riigi-, omavalitsus- ja majandustegelased tutvustasid Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaua liiikmetele omavalitsuste võimalusi Euroopa Liidus. Seminari lõpetamisel avaldas president Rüütel lootust, et niisugused ühisseminarid aitavad tõhustada omavalitsuslikku halduskorraldust Eestis ja toovad seeläbi kasu elanikele.
02 Aprill 2003
  Kommentaarid