Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Maavalla Koja kodulehe esitlus

Homme, neljapäeval, 3. aprillil, algusega kl 15.00 toimub Tallinnas Roosikrantsi t. 6 II korruse saalis Maavalla Koja kodulehe avalik esitlus. Tutvustatakse kodulehe ylesehitust ja sisu ning selle arendamise kavasid. Kärt Kaljaspoliku eestvedamisel lauldakse mõned regilaulud. Koduleht asub internetiaadressil http://www.maavald.ee .

Kodulehte ilmestavad Eesti maastikud ning jooksva kuu sirvikalender. Sirvil klikates avaneb artikkel sirvikalendri koostamispõhimõtetest.
Kodulehel on avaldatud Maavalla Koja ametlikud tekstid ja pöördumised, märgid, põhikiri ja juhtorganid, samuti kohalike kodade tutvustused ja kontaktandmed. Taarausu rubriigist saab lugeda taarausu tutvustust ning teemat käsitlevaid artikleid. Maausu rubriigi kolm alajaotust tutvustavad maarahva aastaringi, eluringi ning hiitega seotud pärimust. Eluringi rubriigist leiab muu hulas 500 maakeelset nime ning hiite rubriigist Saare- ja Muhumaa pyhade kohtade allikmaterjalid.
Usuvabaduse rubriigis on välja pandud kirikute ja koguduste seaduse vaidlustamisega seotud dokumendid. Pressirubriigis saab tutvuda Koja, maausu ning usuvabadusega seotud artiklitega.

Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda on Eesti omausuliste kodade katusorganisatsioon. Kodadesse kuuluvad põlisrahva pärimuskultuurist ja -usust hoolivad inimesed.
02 Aprill 2003
  Kommentaarid