Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei peatumismärguande eiramine lõppeb tihti avariiga

Politsei peatumismärguande eiramine lõppeb tihti avariiga

Esmaspäeval, 14.mail juhtus Pärnus avarii mootorratturiga, keskiiruseületamisel eiras politsei poolt antud peatumismärguannet.


Esmaspäeval andis Pärnu politsei peatumismärguande mootorratturile, kessõitis linnas kiirusega 72 km/h. Mootorrattur eiras seda ja lisaskiirust, kuid kaldus vastassuunavööndisse ning sõitis teelt välja.Juhiks osutus 25-aastane juhiloata noormees. Politsei on alustanudväärteomenetluse.

Pärnu politseiosakonna korrakaitseosakonna juhtivkonstaabel Artur Kasesõnas, et kui politsei annab peatumismärguande, siis tuleb sellelereageerida kohe ja mitte üritada kiiruse lisamisega põgeneda. Ta lisas,et nii käituv liikleja on ohuks kõigile, riskitakse teiste liiklejateelu ning tervisega, rääkimata enda omast. Kase kinnitusel näitabstatistika selgelt, et selline kihutamine lõppeb enamikel juhtumitelavariiga. Ta toonitas, et ratturid peavad arvestama sellega, et nad onliikluskeerises vähemmärgatavaks ja nõrgemaks osapooleks ning eritihoolsalt tuleb jälgida manöövrite ohutut sooritamist. 

Pärnu politseiosakonnas on tänavu maikuu jooksul registreeritud jubaneli õnnetust, mille üheks osapooleks on jalgrattur, motorollerijuhtvõi mootorrattur.Hedy Tammeleht
infojuht
Pärnu politseiosakond
Tel. 444 6650
GSM: 564 89065
hedy.tammeleht@laane.pol.ee

Lääne Politseiprefektuur
Pikk tn 18
80089 Pärnu
17 Mai 2007
  Kommentaarid