Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tarbijakaitseamet kontrollis talispordivahendeid

Tarbijakaitseamet pööras talvehooajal erilist tähelepanu hooajakaupade kontrollimisele. Vaatluse alla võeti eelkõige kaupade märgistus ning teave toodete ohutust kasutamisest.

Tarbijakaitseamet kontrollis talispordivahendeid 45 kaupluses ning rikkumisi tuvastati 32 juhul. Suulist hoiatust kohaldati 8 korral ning 9 korral määrati rahatrahv kokku 10 850 krooni ulatuses. Lisaks tehti 2 ettekirjutust. Ülejäänud juhtudel piirdus inspektor suulise märkusega ja maaletooja kõrvaldas puudused ettenähtud tähtajaks.

Enim probleeme tekitanud kaupadeks olid rooliga kelgud, liulauad ja lumelauad. Nimetatud kaupadel oli võõrkeelne teave kasutaja soovitatava vanuse kohta ning informatsioon toote ohutuks kasutamiseks, kuid eesti keeles antud teave puudus.

Isikukaitsevahendite (kiivrid, põlve- ja randmekaitsed) varustamine eestikeelse teabega oli samuti puudulik. Kaasasolev vajalik võõrkeelne informatsioon ei olnud esitatud eesti keeles.
07 Aprill 2003
  Kommentaarid