Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President tervitas Horvaatia presidenti

Eestis viibivad ametlikul visiidil Horvaatia Vabariigi president Stjepan Mesiã ja proua Milka Mesiã, kes täna hommikul kohtusid Kadriorus Eesti Vabariigi presidendi ja proua Ingrid Rüütliga.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Horvaatia ja Eesti riigihümn. Üles oli rivistatud auvahtkond. Presidente tervitasid Eesti ja Horvaatia kõrged riigiametnikud, delegatsioonide liikmed. Vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide jutuajamine, kus vahetati ka kingitusi.

Järgnenud presidentide kohtumisel ametlike delegatsioonidega oli peamisena kõne all koostöö Euroopas ning Eesti võimalik toetus Horvaatiale Euroopa Liiduga integreerumise protsessis.

President Stjepan Mesiã väljendas Horvaatia tahet arendada koostööd nii oma naaberriikide kui Euroopa Liiduga, ühendades demokraatlike jõudude püüdlused. Horvaatia riigipea avaldas samuti soovi saada osa Eesti kogemustest eurointegratsiooni ja liberaalse majanduspoliitika vallas.

President Arnold Rüütel nentis, et sarnased arusaamad ja suundumused loovad hea aluse Eesti ja Horvaatia koostööle. Mõlemad riigid peavad oluliseks demokraatlikke väärtusi ja soovivad kuuluda niisugusesse Euroopa Liitu, mis aitaks parimal viisil kaasa meie püüdluste teostumisele, märkis Eesti riigipea.

President Mesiãi sõnul on Horvaatia üks siseprioriteete infrastruktuuri arendamine, et seeläbi elustada riigi majandust ja ennekõike selle suurima potentsiaaliga haru turismi. Siin peitub presidendi hinnangul ka Eesti ja Horvaatia suhete arendamise üks olulisemaid võimalusi. Möödunud aastal külastas Horvaatiat 2400 turisti Eestist, kes moodustasid siiski vaid väikese osa riiki külastanud 8,5miljonilisest turistide koguarvust.

President Rüütel avaldas veendumust, et Eesti elanikud tahavad rohkem teada saada kaunist maast Horvaatiast Aadria mere ääres. Kontakte aitab Eesti riigipea arvates avardada hea infrastruktuur, mille arendamisega ollaksegi Horvaatias hõivatud. President Rüütel soovitas pikendada Aadria mere rannikult Budapesti rajatav kiirtee Varssavini ja ühendada see Via Baltica’ga, luues nii uusi võimalusi majandus-, kultuuri- jm kontaktideks Põhja- ja Lõuna-Euroopa riikide vahel.

Kohtumisel arutati koostööd ka muudes valdkondades, mille areng soodustaks nii mitmepoolset rahvusvahelist koostööd kui ka Eesti ja Horvaatia suhete arengut.

Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel annavad täna Kadrioru Kunstimuuseumis piduliku õhtusöögi Horvaatia Vabariigi Presidendi ja proua Milka Mesiãi auks.
08 Aprill 2003
  Kommentaarid