Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Õpilased ei taha raha!

Eesti Õpilasomavalitsuste Liit on välja töötanud süsteemi seoses ISIC kaardiga, mille järgi saab õpilasesindusi toetada materiaalselt, kuid õpilaste huvi raha järele tulla on üllatavalt väike. EÕOL tahab raha ära anda kokku natuke üle 200 000 krooni, millest alates jaanuarist on väljastatud napilt veerand.

EÕOL koostöös Eesti Üliõpilaskondade Liidu ja Ühispangaga on kaasa löönud mitmetes koolidele korraldatud ISIC kaardi võistlustes, lisaks aastatoetuste andmisel, mille kaudu õpilasesindused saaksid teenida endale oma raha. Tänase seisuga on kokku 220 612 krooni vastu huvi tundnud vaid 23 kooli õpilasesindused. "Oleme küll teavitanud teisi koole sellest, et raha ootab neid, kuid 196 kooli õpilasesindused ei ole siiani huvi üles näidanud ega kontakteerunud meiega," kommenteerib Priidik Vaikla, EÕOLi ISIC kaardi valdkonna juht, nõutult.

Võistlused, mille käigus raha on kogunenud, koosnevad väga lihtsast ülesehitusest. Iga kooliõpilase poolt vormistatud ISIC-pangakaart annab sellele koolile 7 krooni. Kuna õpilasesindustele otseselt koolieelarves rahasid ettenähtud pole, võtavad antud kogumisvõimalusest paljud osa. Selleks, et raha kätte saada, tuleb sõlmida kolmepoolne leping EÕOLi, õpilasesinduse ja kooli vahel, mille järgi kantakse raha kooli arvele ja seda raha võib kasutada ainult õpilasesindus.

"Mõistmatu on see, et nüüd, kui on olemas toimiv süsteem raha teenimiseks, ei tunne õpilasesindused huvi oma väljateenitud raha vastu, kuigi raha probleem on alati terav olnud," arvab Priidik Vaikla. Seoses sellega kutsub EÕOL üles õpilasesindusi oma raha vastu võtma, sest aega selleks on napilt veel 4 nädalat!
08 Aprill 2003
  Kommentaarid