Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Alates 22. maist saab taotleda biomeetrilist reisidokumenti

Kodakondsus- ja Migratsiooniameti pressiteade
18.05.2007

Alates 22. maist saab taotleda biomeetrilist reisidokumenti

Alates selle aasta 22. maist võetakse Eestis kasutusele biomeetrilised reisidokumendid (passid). Kõik varem välja antud reisidokumendid kehtivad neis märgitud kehtivusaja lõpuni.


Uus, kiipi sisaldav reisidokument väljastatakse kõigi alates 22. maist esitatud taotluste puhul. Biomeetrilise dokumendi kaanes asetsevale kontaktivabale kiibile kantakse samad andmed, mis on dokumendi isikuandmete lehel ning ka digitaalne näokujutis.


Enne 22. maid Kodakondsus- ja Migratsiooniameti (KMA) teenindusbüroos vastu võetud taotluste ning hiljemalt 21. mai postitempliga taotluste puhul väljastatakse kiibita reisidokument. Biomeetrilise reisidokumendi taotlemisel esitatavate dokumentide hulk ning taotlemise viisid ei muutu.

Ühese isikutuvastuse tagamiseks on biomeetrilise dokumendi trükkimisel ja näokujutise kiibile kandmisel vajalik kvaliteetne foto. Seetõttu kehtivad juba 1. veebruarist dokumendifotodele varasemast täpsemad ja karmimad nõuded. 22. maist suureneb reisidokumendi riigilõiv tavadokumendi puhul 450 kroonile."Biomeetria rakendamise eesmärk on parem turvalisuse tagamine. Seni on üks põhilisi võltsimisviise olnud foto või andmete vahetamine passis. Tänu kiibile kantavale informatsioonile on biomeetrilist passi aga praktiliselt võimatu võltsida," ütles KMA peadirektor Mari Pedak.Biomeetria rakendamise teises faasis 2009. aastal hakkab KMA välja andma dokumente, mille kiibile kantakse lisaks digitaalsed sõrmejäljekujutised. Sõrmejäljekujutiste rakendamisel tuleb dokumendi taotlemiseks pöörduda isiklikult KMA teenindusbüroosse.

Kõikide KMA teenuseid ja dokumentide taotlemist puudutavate küsimustega palume klientidel julgesti pöörduda KMA kontaktkeskuse poole:

Telefon: 666 2722 (E-R 8.00-18.00)
Faks: 666 2721
E-post: kma.info@mig.ee

18 Mai 2007
  Kommentaarid