Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kampaania käigus koguti ligi 100 tonni vanapaberit

Kampaania käigus koguti ligi 100 tonni vanapaberit



Rahvaliidu Noorte korraldatud kampaania „Vanapaber ei ole praht“ käigus koguti seitsmes linnas kokku ligi 100 tonni vanapaberit.

„Kampaania eesmärgiks on teavitada inimesi vanapaberi kasutamisega kaasnevast keskkonnasäästlikusest,“ ütles projektijuht Reemet Pauk.

Kampaania raames said kogumispunktidesse vanapaberit viia kõik soovijad. Lisaks toimus igas linnas võistlus, kus valiti enim vanapaberit kogunud võistkond. Kõige aktiivsemad vanapaberi kogumise kampaaniaga liitujad olid Tartus, kus kokku toodi ligi 28 tonni paberit.

Kogutud vanapaber sorteeritakse ning edasi toimub selle ümbertöötlemine. Eestis tekib umbes 40 000 tonni vanapaberit, millest vaid 12 000 tonni kogutakse ning ülejäänud läheb prügimäele.

„Vanapaberi taaskasutuse protsent on Eestis kordades väiksem kui Lääne- ja Põhja-Euroopas,“ selgitas Pauk. „Olukorra parandamiseks on esmane elanikkonna teadlikkuse suurendamine ja harjumuste kujundamine, kuid oluline on ka vanapaberi kogumiskohtade loomine ja sellest teavitamine.“

Kampaania käigus kogutud vanapaberi tootmiseks on kulunud ligi 2000 puud, mis tähendab et uuesti kasutusse toodud vanapaber päästab pea 10 ha metsa maharaiumisest.

2005. aastal Tartu Tudengite Kevadpäevadel alguse saanud kampaania toimus sel aastal Tallinnas, Tartus, Võrus, Pärnus, Viljandis, Haapsalus ja Kuressaares.

Rahvaliidu Noored tänavad koostööpartnereid, kelleks on Tudengite Kevadpäevade meeskond, AS Ragnar-Sells, AS Cleanaway, MTÜ Eesti Pakendiringlus ja OÜ Paikre.



Kampaania initsiaator on poliitikahuviliste noorte klubi Rahvaliidu Noored MTÜ. Rahvaliit ühendab üle 3800 noore kogu Eestis.

Lisainfo:

Reemet Pauk,

Projektijuht

5622 0040

reemet@rahvaliit.ee



Manuela Pihlap,

Eestimaa Rahvaliidu teabejuht

5625 0398

manuela@erl.ee
22 Mai 2007
  Kommentaarid