Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti Panga konverentsilt otseülekanne internetis

Täna, 23. mail 2007 korraldab Eesti Pank esindusliku rahvusvahelise konverentsi „Euroopa majanduse võimalused üleilmses konkurentsis”, kus keskendutakse konkurentsivõimega seotud küsimustele.

Konverentsi saab jälgida reaalajas Eesti Panga veebilehel www.eestipank.info täna kella 9.30st 15.20ni.

Krooni taaskehtestamise 15. aastapäevale pühendatud konverents toob Tallinnasse tippesinejaid nii Euroopast kui ka kaugemalt. Konverentsi avab tervitussõnavõtuga Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves ning avasõnad ütleb Eesti Panga president Andres Lipstok. Peaettekannetega esinevad Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvolinik Joaquín Almunia ning Euroopa Keskpanga juhatuse liige Gertrude Tumpel-Gugerell.

Konverentsi ennelõunane paneeldiskussioon vaatleb Euroopa võimalusi rahvusvahelises konkurentsis. Seda juhib Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga peaökonomist Erik Berglöf ning vestlusringis osalevad Rootsi keskpanga president Stefan Ingves, Rahvusvahelise Valuutafondi tegevdirektori asetäitja Murilo Portugal, Hiina keskpanga asepresident Su Ning ja Saksa keskpanga asepresident prof. Franz-Christoph Zeitler.

Pärastlõunane vestlusring Eesti Panga asepresidendi Andres Suti juhtimisel käsitleb Euroopa ja Põhja-Balti piirkonna konkurentsivõime küsimusi erasektori vaatenurgast. Mõtteid vahetavad Microsofti Euroopa regiooni president Jan Muehlfeit, Põhjamaade Investeerimispanga asepresident Gunnar Okk, Stockmann plc juhatuse esimees Hannu Penttilä ja Skype Eesti tegevjuht Sten Tamkivi.

Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas esineb majanduspoliitilise loenguga, mis on pühendatud rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti majandusteadlasele prof. Ragnar Nurksele. Konverentsi lõpetab Eesti Vabariigi peaministri Andrus Ansipi sõnavõtt. Üritusel kuulutatakse välja ka Eesti Panga 2007. aasta teaduspreemia laureaat.

Tallinnas, Estonia kontserdisaalis peetaval konverentsil osalevad rahvusvaheliste organisatsioonide, Eesti riigi- ja erasektori, finantsasutuste, akadeemiliste institutsioonide ja ajakirjanduse esindajad.

Lisateave:
Janno Toots
Avalike suhete büroo juhataja
Eesti Pank
Tel: 668 0745, 515 4037
E-post: janno.toots@epbe.ee
www.eestipank.info
23 Mai 2007
  Kommentaarid