Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Toidukultuuri festival propageerib eesti toitu

"Hea Toidu Festival - Grillfest" propageerib eesti toitu

Toidukultuuri festivalilt saab kodumaist hallitusjuustu ja tervislikke sokolaadikomme.

"Festivali alale tuleb kuni 1000-ruutmeetrine eesti toidu ala, kus saab maitsta ja kaasa osta Eestimaa talupidajate ja mahetootjate kaupa. Kohale tulevad mitmed huvitavad tegijad, kes varem oma toitu nii avalikult esitlenud ei ole," ütleb festivali korraldaja Auris Rätsep.

Eesti toidu alalt võib leida mitmesuguseid piima-, kala- ja jahutooteid, puu- ja köögivilju ning maiustusi. Ka saab seal keha kinnitada kodumaiste kokkade käe all valminud rahvuslike eesti toitudega, mille lipulaevadeks on mõistagi kama, mulgipuder ja karask. Küllap ei puudu eesti toidu alalt ka alati eesti söögilaual olnud kalatoidud.

Festivali külastajad saavad eesti toidu alal pakutavaid toiduaineid degusteerida ning valida neist oma lemmikud, millest hiljem valitakse vastavalt publiku hinnangutele oma tootegrupi parimad.

Huvitavamatest toodetest, mida festivalilt leiab, tasuvad märkimist kindlasti OÜ Luke Farmimeierei kodumaised hallitusjuustud, Berry Farming OÜ astelpajust valmistatud tervislikud müslid, mahlad ja moosid ning OÜ Kõlleste kommimeistrid käsitsivalmistatud tervislikud maiustused sokolaadist, mille tegemist saab festivalil oma silmaga näha.

Eesti toidu ala projektijuht Ruth Ojatalu lisab, et kommimeister Imre Sokk loob Eesti Toidu telgis ka enneolematu soolase maiustuse, millele pannakse festivali järgi nimi. Ojatalu sõnul on eesti toidu alale oodata 30 mahe- ja väiketootjat.

Uudsete kodumaiste toote pakkujatele on Eesti toidu alal osalemine tasuta. Huvilistel tuleks Ruth Ojataluga ühendust võtta telefonil 56955862 või e-posti aadressil: eestitoit@grillfest.ee .

Hea Toidu festival on aasta suurim toidufestival, mis leiab aset 16. juunil Türi rannas ja lauluväljakul.

Festivali eesmärk on pakkuda publikule uusi maitseelamusi nii kodu- kui välismaistelt toidutootjatelt, tutvustada uudistooteid ning jagada toiduvalmistamise ja -tarbimisega seotud teavet.

Külastajatele on festivalile sissepääs tasuta.

Festivali korraldavad Türi vald ja MTÜ Toidukultuuri eest.

Lisainfo: Auris Rätsep, telefon 5043000, e-mail: festival@grillfest.ee , www.grillfest.ee

Festivali koduleht Eesti Grilliportaalis: http://www.grillfest.ee/?tyyp=7&tyyp2=1&sisuID=99

23 Mai 2007
  Kommentaarid