Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Looduskaitsjad said lammaste vedamiseks suurema parve

Looduskaitsjad said lammaste vedamiseks suurema parve

Riikliku Looduskaitsekeskuse (LKK) Hiiu-Lääne regiooni Hiiumaa talitus sai kaitsealustele laidudele lammaste ja niitmistehnika vedamiseks senisest suurema puksiirparve, mis paikneb Salinõmmes.

Parv on hädavajalik lammaste ja niitmistehnika veoks kaitsealustele laidudele. Hiiumaa laidude maastikukaitseala laidudel on 35 ha niidetavaid alasid ja üle 130 ha karjatatavaid alasid. See kaitseala on ainus Eestis, kus meretagustel inimasustuseta väikesaartel jätkatakse nii suurel pindalal pärandkoosluste hooldamist.

80 771 krooni maksnud praam telliti AS-ilt DAGOmar. Praamiehitamist rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), rahastmine toimus keskkonnaprogrammi projekti “Pärandkoosluste hooldamise tagamine kaitsealustel laidudel” raames.

Pärast praamile puitosa pealeehitamist, mida teeb LKK koos lambaomanikega, võib lammaste vedu alata. Kui vanale parvele mahtus 40 lammast, siis uuele 10-20 looma rohkem.
Eelmisel aastal karjatati Saarnaki laiul 170 ja Hanikatsi laiul 295 lammast.

Lisainfo: Andres Miller, regiooni direktori asetäitja
LKK Hiiumaa talitus
LKK Hiiumaa talituse

Aet Truu
LKK kommunikatsioonijuht
6272 195
51 08854
aet.truu@lk.ee
23 Mai 2007
  Kommentaarid