Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Mike Mangold wins RedVabariigi President: lahutatus riigist on kiriku suur vabadus

VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI PRESSITEADE

Vabariigi President: lahutatus riigist on kiriku suur vabadus

Vabariigi President osales täna Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku 90. aastapäeva jumalateenistusel ja aktusel Tartu Jaani kirikus.
”Lahutatus riigist on kiriku suur vabadus,” ütles riigipea tervituskõnes.
“Vabadus mitte kooskõlastada oma otsuseid, vabadus mitte olla mõne võimumehe hääletoru või riigi käepikendus, nähtus, mis paraku pole mõnes riigis tänapäevalgi võõras. Vabadus astuda välja ebaeetilise riigi diktaadi vastu, nagu näiteks õpetaja Harald Tammur, kes võitles kahe diktaatorliku okupatsioonivõimu vastu, natsistliku ja kommunistliku paganluse vastu ja istus mõlema ajal ka vangis. Ta ei võitnud kohe, vaid aastakümnete pärast. Aga ta võitis.”
President ütles, et kirik võiks aktiivsemalt kaasa rääkida ühiskonna moraali ja eetikaküsimustes.
“Riigiga sidumata kiriku sõnal on siin suurem kaal ja usaldusväärsus. Psühholoogina tean, et sõna puudutab südant ja kujundab inimest kõige võimsamalt. Kiriku tööriist ongi sõna. Aga sõna on tööriist siis, kui teda kasutatakse. Tööriist, mis ripub aidas, on lihtsalt ese.”
Pärast aktust kohtus Vabariigi President Kirikute Maailmanõukogu peasekretäri dr. Samuel Kobiaga.

President Ilvese kõne täistekst asub aadressil www.president.ee

Lisainfo:
Kristel Peterson
presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229
gsm 501 2107
02 Juuni 2007
  Kommentaarid