Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Türi Kevadfestival

7. – 10. juunini toimub kevadpealinnas Türil omanäoline festival, mis ühendab endas kahte esmapilgul erinevat teemat – loodust ja muusikat.

Lisaks kontsertidele, mille kavade põhiosa moodustab loodustemaatiline muusika, saavad festivali külastajad nelja päeva jooksul osa paljudest põnevatest üritustest - loodusmatkadest, loodusfotode näitustest ning Eesti Raadio saate „Ööülikool” avalikest salvestustest. Lisaks korraldab Tartu Ülikooli Türi Kolledž keskkonnakaitseteemalise viktoriini lastele. Türi Kevadfestivali patrooniks on Fred Jüssi, kes osaleb ka kõikidel festivali üritustel. Matkajuhtidena löövad kaasa ka Ingmar Muusikus ja Kaarel Aluoja.

2007. aasta festivali läbivaks alateemaks on linnud. See teema seob ka kõiki festivali kontserte, millest igaüks on siiski väga omanäoline. Ühtekokku seitsmel kontserdil esinevad pianist Peep Lassmann, kes lisaks ametile EMTA rektorina on ka Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu esimees, plokkflöödikvintett „Consort of Five” Saksamaalt, ansambel „Cantores Vagantes”, Marju Riisikamp orelil, lauljad - metsosopran Annaliisa Pillak ja alt Hilke Helling (Saksamaa) saateansambliga, Iren Lill klavessiinil, David Rothenberg (USA) klarnetil, Robert Jürjendal kitarril ning ka Türi Lastemuusikakooli õpilased. Festivalil kõlab maailmaesiettekanne Tõnu Kõrvitsa kantaadist „The Bird Almighty”.



Looduses on muusikat ja muusikas on loodust. Õpime kuulama, vaatama, nägema ja hoolima.



www.kevadfestival.tyri.ee





Piletid saadaval Piletilevi müügikohtades ja Statoili teenindusjaamades.

Festivalile viib ka Looduse Omnibuss.
04 Juuni 2007
  Kommentaarid