Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Rahandusminister Ivari Padar sai Põhjamaade Investeerimispanga aktsionäride nõukogu esimeheks

Rahandusministeeriumi pressiteade 31. mai 2007Rahandusminister Ivari Padar sai Põhjamaade Investeerimispanga aktsionäride nõukogu esimeheks

Rahandusminister Ivari Padar osales eile ja täna Norras Holmenkollenis toimunud Põhjamaade Investeerimispanga aastakoosolekul ning sellele järgnenud Läänemeremaade rahandusministrite konverentsil. Põhjamaade investeerimispanga aastakoosolekul sai Eesti rahandusminister vastavalt rotatsiooniprintsiibile järgmiseks aastaks panga aktsionäride nõukogu esimeheks. Panga järgmine aastakoosolek toimub 2008. aastal Eestis.

Koosolekul said kohal viibinud aktsionärid ka ülevaate panga töö tulemustest aastal 2006. 50 miljonit eurot panga kasumist otsustati jaotada dividendideks, Eesti saab sellest umbes 400 000 eurot. Ametisse kinnitati ka panga kontrollikomitee liikmed.

Aastakoosolekule järgnenud konverentsil olid peamisteks teemadeks tööhõive, sotsiaalne kaasamine ning energeetika ja kliimamuutused.

Konverentsi esimeses pooles räägiti tööturu ja sotsiaalse kaasamise arengutest. Ministrid arutasid Läänemere äärsete avatud majanduste võimalusi ja probleeme seoses globaliseerumisega - majanduse struktuuri muutumine toob kaasa vajaduse ka vastavaid poliitikaid kohandada, ent seda tuleb teha võimalikult vähe inimressurssi kahjustades.

"Töötus on Eestis langenud rekordiliselt madalale, mille üle on kahtlemata hea meel," rääkis rahandusminister Ivari Padar. "Samas ei saa unustada, et hetkel on Eestis tekkimas hoopis tööjõupuudus ning teatud elanikkonnarühmades on jätkuvalt probleemiks ka töö leidmine. Oluline on teha kõik võimalik, et haridussüsteem aitaks lahendada tööjõuturu ees täna seisvaid probleeme. Samuti on vaja arendada aktiivseid tööturumeetmeid: ümber- ja täiendõpet ning nõustamist. Tähtsad märksõnad on ka tööturu paindlikkus ja sotsiaalhoolekande võrgustiku kättesaadavus - näiteks paindlik tööaeg ja paremad lapsehoiuvõimalused võimaldaksid tööturule tulla mitmetel väikelaste emadel, kes hetkel olude sunnil töölt eemal on."

Konverentsi teise poole teemaks oli energeetika ja kliimamuutused. "Kliimamuutuse ja energiasektori arengud on kindlasti lähiaastatel äärmiselt oluline teema. Et selles vallas edu saavutada, tuleb teha palju võimalikult laiapõhjalist koostööd - energiasäästu programmidega peavad kaasa tulema kõik suurtarbijad, muidu pole sellest kasu. Näiteks Venemaal oleks tõhusama energia tootmise, transpordi ja tarbimisega võimalik kokku hoida 30 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Seda on 30 korda rohkem, kui Eestis ühe aastaga tarbitakse," rääkis rahandusminister. "Euroopa Liidu riigid on küll leppinud kokku mitmetes energiasäästu eesmärkides, ent nende täitmisel on vajalik ka kolmandate riikide osalemine."

Lisainfo:Kristi Künnapas
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
Tel. 611 3035
Mob. 56 215 672
E-post: kristi.kynnapas@fin.ee
31 Mai 2007
  Kommentaarid