Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pärnu veepolitsei alustas u ut hooaega

Pärnu veepolitsei alustas uut hooaegaPärnu veepolitsei alustas tänavu 15. mail kolmandat hooaega.Juba esimesel nädalavahetusel oli veepolitsei abi vaja kahe Pärnu jõel toimunud sõudevõistluse turvamisel. Koostöös Keskkonnaameti ja Piirivalveameti ja tuukritöid teostava OÜ Nauticuga tõsteti välja üks merel õnnetusse sattunud ja uppunud paat.Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse juhtivkonstaabli ja veepolitsei eestvedaja Artur Kase sõnul on alanud aasta küll veeliikluses olnud õnnetu: toimunud on kaks paadiõnnetust, milles hukkus päästevarustuseta inimene. Inimesed on juba korduvalt politseile teatanud kaluritest, kes sõidavad paadiga merele päästevestideta.

Kase toonitas, et nii nagu on maismaal elupäästjaks turvarihm, nii peaks veeliikluses avatud tekiga väikelaeva juhil ja alusel viibivatel inimestel olema seljas päästevest. Hoiatamise aeg on läbi ning rikkumistele järgnevad nüüd juba karistused. Pärnu jõel huvisõitu tegevatele inimestele soovitab Kase tutvuda Pärnu linnavalitsuse määrusega „Veesõidukite liiklemise kord“. Jälgida tuleb veeliiklust reguleerivaid märke.Veeliikluses aitab lisaks veepolitseile järelvalvet teostada ka keskkonnaametnikud ja piirivalveametnikud. Kolme ametkonnaga üheskoos tehakse kõik, et  veeliiklus muuta turvalisemaks.Väärteomaterjale sel aastal veel koostatud ei ole. Pärnu veepolitsei hooaeg kestab prognoositavalt septembri keskpaigani.Hedy Tammeleht

infojuht

Pärnu politseiosakond

Tel. 444 6650

GSM: 564 89065

hedy.tammeleht@laane.pol.eeLääne Politseiprefektuur

Pikk tn 18

80089 Pärnu
29 Mai 2007
  Kommentaarid