Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Euroopa Filmipromotsioon tutvustab noort eesti produtsenti

Pressiteade
14.aprill 20003

European Film Promotion (EFP) esitleb 56. Cannes’i Rahvusvahelisel filmifestivalil (14.-25.mail 2003) programmi “Producers on the Move” raames filmitööstusele ja ajakirjandusele kahtekümmet Euroopa lootusandvaimat noort filmiprodutsenti. Väljavalitute hulgas on ka eesti produtsent Kristian Taska (Nimed marmortahvlil) . Valikukriteeriumiks oli vähemalt ühe kodumaal ja välismaal kassaedu saavutanud mängufilmi tootmine.

European Film Promotion loodi 1997.aastal Berliini Filmifestivali ajal eesmärgiga tutvustada Euroopa filmikunsti üle kogu maailma võimalikult atraktiivsel moel. EFP osaleb kõikidel suurematel filmifestivalidel ja turgudel, panustades jõuliselt Euroopa filmide promotsioonile ja turundamisele. Kui Berliini filmifestivalil esitleb EFP noori ja andekaid näitlejaid ja Toronto festival on suunatud noortele lootustandavtele rezhissööridele, siis Cannes’is on kord noorte võimekate produtsentide käes.

EFP-sse kuulub 20 liiget, mis esindavad Euroopa riikide rahvuslikke filmiorganisatsioone ja ühendust toetab ka Euroopa Liidu MEDIA Programm. EFP peakorter asub Hamburgis ja organisatsiooni toetab ka Saksamaa kultuuriministeerium ja Hamburgi linnavalitsuse kultuuriosakond. Meie lähinaabritest kuuluvad EFP-sse nii Soome Filmi Sihtasutus, kui ka Rootsi, Taani ja Norra filmiinstituudid.
Eesti Filmi Sihtasutus , Läti Kinokeskus ja Leedu Kultuuriministeerium astusid EFP liikmeks 2003. aasta 1.aprillil kolme riiki ühendava Baltic Films organisatsiooni kaudu.
Baltic Films tegutseb aktiivselt alates 2000.aasta sügisest esindamaks Eesti, Läti ja leedu filmindust Euroopa filmifestivalidel ja suurematel filmiturgudel.

Lisainfo EFP kohta koduleheküljelt: www.efp-online.com
15 Aprill 2003
  Kommentaarid