Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Avalik mure...

10. aprilli Maalehes ilmus tänaste sõjateemaliste uudiste kõrval üks esmapilgul teisejärguline lugu, pealkirjaga "Lapsed jäid koolipiimast ilma". Kuid kas see ikka on teisejärguline ja miks see ainult Maalehes "uudistekünnise" ületas?

Helena Eenmaa ja Sulev Olli artikkel väidab, et kuna 35 omavalitsusel jäi koolipiimatoetuse aruanne õigel ajal esitamata, siis algklasside õpilased tasuta piima ei saa.

Mis siis juhtus? Paar vallaametnikku olevat olnud haiged, teised jälle lihtsalt unustanud aruande õigeks ajaks esitada. Tulemus - mitusada algkooli õpilast on jäetud ilma tervislikust piimast. Kuna nõutava aruande täitmine ei ole keeruline ja maakoolid on valdavalt väikesed, ei tohiks toetuste taotlemine nõuda palju aega ja tööd. Küsimus on ikkagi suhtumises!

Oleme seisukohal, et kui ühe ametniku inimliku eksituse või lohakuse tõttu tekib seesugune olukord, siis peaks meie ametnikeväes leiduma neid, kes selle korda ajavad. Ei tohi unustada, et tegemist on algklasside lastega ja ametnike lohakuse puhul ei tohiks karistada lapsi!

Maalehe andmetel on toetusest ilma jäänud vallad: Ahja, Are, Emmaste, Harku, Illuka, Juuru, kadrina, Kasepää, Kõo, Kõrgessaare, Laimjala, Lasva, Lümanda, Mikitamäe, Noarootsi, Padise, Paide, Paikuse, Palamuse, Peipsiääre, Pihtla, Puurmanni, Räpina, Sangaste, Saue, Surju, Suure-Jaani, Sõmerpalu, Tahkuranna, Tudulinna, Varstu, Vastse-Kuuste Veriora, Viiratsi, Õru. Lisaks jäeti ilma ka Viitka Algkool Vastseliina vallas, Ingliste Lasteaed-algkool ja Kehtna põhikool Kehtna vallas, kus osteti kehtivale korrale mittevastavaid (vale rasvasisaldusega) piimatooteid.

Mis saab edasi? Kas omavalitsused loevad asja lõpetatuks ja jätavadki lapsed tervislikust toidukõrvasest ilma?

Usume, et lahendus on olemas. Kui vaja lööme kaasa.

UNICEFi Eesti Rahvuskomitee


http://www.unicef.ee
15 Aprill 2003
  Kommentaarid