Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President saatis tervituse ajalehe Postimees 1 50. sünnipäevaks

VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI PRESSITEADE

Vabariigi President saatis tervituse ajalehe Postimees 150. sünnipäevaks

“Postimees seisab Eesti kultuurimaastikul kõrvuti Vanemuise teatri, laulupidude traditsiooni, sinimustvalge lipu ja muu eestlusele igiomasega,” ütles president Toomas Hendrik Ilves ajalehe Postimees 150. sünnipäevaks saadetud videotervituses, mis avalikustati täna õhtul Estonia kontserdisaalis.

“Postimees ja Eesti on lahutamatud. Mitte ses mõttes, nagu Postimees ajaks riigi asja või vastupidi. Me teame ju hästi: need ajad, kui ajalehe ja Eesti riigi arengukäik möödunud sajandil ristusid või kattusid, ei olnud head ajad ajalehele ega Eestile,” sõnas riigipea.

“Koos oma kunagiste ja tänaste konkurentidega on Postimees aidanud eestlastel sirguda iseteadvaks rahvaks. Ta on aidanud meil ehitada ja tugevdada oma riiki. Nii 19. sajandi teise poole ärkamise ajal, 20. sajandi alguses, aga ka Eesti rahva taasärkamise aegadel 1980ndate aastate lõpus,” ütles president Ilves.

“Mõlemad, nii Postimees kui Eesti riik, on ajanud oma asja. See “asi” on endas kätkenud palju enamat, kui ühe ajalehe 150 aastat väldanud teekond Pärnust Tartu kaudu Tallinna. Kannustades, õpetades ja sageli teisi, ka riiki, kritiseerides. Aga ka vigu tehes. Meid kõiki paremaks ja targemaks muutes,” sõnas riigipea, soovides kõigile Postimehe tegijatele ja lugejatele helgeid mõtteid ja usku tulevikku.

Lisainfo:
Kristel Peterson
presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229
gsm 501 2107
06 Juuni 2007
  Kommentaarid