Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Mänguasjamuuseum sai endale laeva

Mänguasjamuuseum sai oma 13. sünnipäevaks purjelaeva Debora ja Heade mõtete pingi.26. mail, laupäeval toimus Tartu Mänguasjamuuseumi õnneteemaline 13. sünnipäev. Tartu linnapea Urmas Kruuse avas Heade mõtete pingi, kuhu istudes saab iga muuseumikülastaja mõlgutada häid ja tarku mõtteid (vt lisatud fotot). Rein Jürimäe ja AS Decora kinkisid muuseumile suure mängulaeva Debora, mis ootab nüüdsest kõiki huvilisi muuseumi mängutoas. Lisaks keerutati sünnipäeval õnneratast, harjutati voodist õige jalaga tõusmist, mekiti igavese elu eliksiiri, istutati rahapuid, meisterdati võlukeppe ja tehti muud toredat. Mänguasjamuuseumi sünnipäev on iga-aastane traditsiooniline üritus.Toredaid tegemisi ja huvitavat vaatamist jätkub mänguasjamuuseumis ka juunikuuks.1. juunil 2007 kl 11-15 saab mänguasjamuuseumis festivali Linnatäis Teatrit raames osa võtta marionettnukkude meisterdamise töötoast. Kursus on mõeldud 8-12-aastastele lastele. Samal päeval kl 12 ja kl 15 toimuvad ekskursioonid teatrinukkude maailma. Lähem teave tel. 7361552.6. juunil 2007 kl 15 avatakse Tartu Mänguasjamuuseumis näitus „Minu nukk Martta” Soome Martta nukutööstuses 20. sajandil tehtud segamassnukkudest. Väljas on kauneid preilisid, rahvariides naisi ja armsaid beebisid kujutavad nukud Soome Turu maakonnamuuseumi kogudest.14. juunil 2007 kl 18 avatakse Soomes, Turu lossis Tartu Mänguasjamuuseumi näitus „Lastele tööks ja rõõmuks. Mänguasjatööstus Nõukogude Eestis”. Väljas on Normas, Salvos, Polümeeris jt kunagistes hiigelettevõtetes toodetud mänguasjad. Soome muuseumikülastajatele tutvustakse teiste hulgas vahtkummist Vigrit ja Mishkat, plekist mänguautot „Tsirkus”, Pipi pesumasinat jt omaaegseid hittlelusid. Näitusel saab vaadata ka dokumentaalfilmilõike mänguasjade tootmisest ja laste elust Nõukogude Eestis.

Mõlemad näitused on valminud rahvusvahelise koostööprojekti HIT-History in Town raames ning jäävad avatuks 30. septembrini.Tartu Mänguasjamuuseum asub aadressil Lutsu 8 ja on avatud kolmapäevast pühapäevani kl 11-18. Muuseumis saab näha püsiekspositsiooni vanadest nukkudest ja mänguasjadest läbi aegade, väljapanekuid filmi- ja teatrinukkudest nii Eestist kui mujalt maailmast ning külastada laste mängutuba. Avatud on virtuaalmuuseum aadressil www.mm.ee . Teave tel. 746 1777.NB! Mänguasjamuuseum on 22. juunil avatud kuni kl 15-ni ning 23.-24. juunil suletud.Triin Vaaro

Tartu Mänguasjamuuseumi direktor

7361550

triin@mm.ee
28 Mai 2007
  Kommentaarid