Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti Televisioon arendab kahte uut mängufilmiprojekti

Eesti Televisioon on otsustanud toetada alternatiivset filmitegemist, mis ennekõike on seotud filmitegemise huvi mitte äriprojektidega.

ETV juhatuse esimehe Ilmar Raagi sõnul arendatakse 2 mängufilmi. “Esimene film on endale juba nime teinud Tartu politoloogiatudengite sõpruskonna, Õ-fraktsiooni, uus film, mis peaks paljastama 13. sajandil toimunud Eesti anastamise tõelised telgitagused, Muistse Eesti vabadusvõitluse käigus 1208 – 1227,” märkis Raag, "Võtame filmi kokku sõnadega - kogu tõde sellest, millest Läti Hendrik ei rääkinud."

Teine film, mis on samuti suuresti mehitatud üliõpilastega räägib koolivägivallast või alandustest mida inimesed on sunnitud koolikeskkonnas taluma. Filmi idee sai alguse lõikudest, mida Jaak Kilmi ja Andres Maimik ei saanud möödunud aastal sisse panna oma dokumentaalfilmi "Päkapikudisko".
"Kas see tähendab, et me vaikime selle temaatika maha?" küsib Raag. "Meie filmiprojekt tahab kasutada umbes sama meetodit, mida on viljelenud Merle Karusoo. See tähendab kogunud kokku tõesti sündinud lugusid ja sidunud nad üheks lavastuslikuks tervikuks."

Siinkohal kutsub ETV kõiki üles saatma E-posti aadressile vaikivad@etv.ee päriselt sündinud lugusid noorte vägivallast koolis.

Juunis kustub projekti produtsent Ilmar Raag kokku projekti ateljee või workshopi, milles käigus võetakse väljavalitud lugude kondikavad ette ning vastavalt professionaalsele stsenaariumikirjutamise metoodikale korraldatakse koos autoritega ajurünnakuid stsenaariumi parandamiseks.

Filmi näitlejad saavad olema noored valdavalt veel mitteprofessionaalid. Hilissuvel, hiljemalt sügise alguses, loodab ETV hakata filmi üles võtma Taanist tuntuks saanud dogma stiilis. Lisainformatsiooni saab internetist, aadressilt http://www.etv.ee/eiraagi
16 Aprill 2003
  Kommentaarid