Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kultuuriministeeriumi 24. nädala eelinfo

Esmaspäev, 11. juuni

Kultuuriministeeriumi asekantsler Anton Pärn osaleb 9.-14. juunini Esslingenis Saksamaa Muinsuskaitseametite aastakongressil, mille peateema on "Mälestis kui fragment - fragment kui mälestis".

Kultuuriväärtuste osakonna peaspetsialist Marju Reismaa võtab UNESCO peakorteris Pariisis osa koosolekust, kus arutatakse, kuidas rakendada relvakonflikti korral kultuuriväärtuste kaitseks 1954. aasta Haagi konventsiooni.


Teisipäev, 12. juuni

Kell 14.00 on kultuuriminister Laine Jänes ja õigusosakonna nõunik Siiri Pelisaar Riigikogu kultuurikomisjonis, kus arutatakse valitsuse esitatud Kultuuriväärtuste väljaveo, ekspordi ja sisseveo seaduse eelnõu.

Kell 16.30 kohtub kultuuriminister Laine Jänes Makedoonia ajakirjanikega.


Kolmapäev, 13. juuni

Kell 15.00 osaleb kultuuriminister Laine Jänes Tartu Ülikooli Spordihoone juurdeehituse avamisel.

Kell 13.00 toimub riikliku integratsiooniprogrammi juhtkomitee koosolek, millest võtab osa Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja asetäitja Madis Järv.

Kultuuriväärtuste osakonna peaspetsialist Marju Reismaa on kuni neljapäeva, 14. juunini Lübeckis UNESCO maailmapärandi teemalisel konverentsil, kus otsitakse koostöövõimalusi UNESCO maailmapärandi objektide Euroopa võrgustiku loomiseks.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna juhataja Tõnu Seil on kuni reede, 15. juunini Norras, kus ta kohtub sealse kultuuriministeeriumi spordiosakonna juhtidega, Norra Kergejõustiku Liidu presidendi ja peasekretäriga ning Norra esindajaga Euroopa Nõukogu Spordi Arendamise Komitees. Visiidi eesmärk on arutada Eesti ja Norra kahepoolset koostööd Euroopa spordiküsimustes.


Neljapäev, 14. juuni

Kell 11.00 algab Lääne -Virumaa Keskraamatukogus viies täiskasvanuhariduse eelfoorum teemal "Elukvaliteet elukestvast õppest", kus osaleb raamatukogunõunik Meeli Veskus.


Reede, 15. juuni

Kultuuriminister Laine Jänes on visiidil Lääne-Virumaal. Visiidi käigus külastab minister Rakvere kirikuid, spordihoonet, teatrit, Mädapea mõisa ja Haljala kirikut ning kohtub linna- ja maavalitsuse esindajatega. Minister osaleb ka SA Virumaa Muuseumid sünnipäevavastuvõtul Palmse mõisas ja läheb vaatama etendust "Vargamäe Kuningriik".
Lisainfo visiidi kohta: Kristjan Karis, ministri nõunik, tel 628 2266, kristjan.karis@kul.ee

Kell 9.00 osaleb Kultuuriministeeriumi arendusosakonna juhataja Ragnar Siil Rahandusministeeriumis Sveitsi ja Eesti koostööprogrammi teemalistel läbirääkimistel, kus tutvustatakse Eesti ettepanekut vahendite jaotamiseks.

Kell 13.00 toimub Kultuuriministeeriumis vaimse kultuuripärandi ümarlaud, millest võtavad osa rahvakultuurinõunik Eino Pedanik ja rahvakultuuri peaspetsialist Merje Müürsepp.
Lisainfo: Merje Müürsepp, tel 628 2382, merje.myyrsepp@kul.ee


Laupäev, 16. juuni

Kuni pühapäeva, 17. juunini toimub Soomes Poris Eesti-Soome laulupidu "Südamete laulusild", mida külastab ka kultuuriminister Laine Jänes. Ministrit saadavad rahvakultuurinõunik Eino Pedanik ja muusikanõunik Marko Lõhmus.
Eestist osaleb ühislaulupeol kokku 2500 lauljat ja pillimängijat.
Lisainfo Eesti-Soome laulupeo kohta: Aive Aus, Laulu- ja tantsupeo SA vastutav sekretär, tel 627 3120; www.laulupidu.ee/vaart_info-soome_eesti_laulupidu.php <http://www.laulupidu.ee/vaart_info-soome_eesti_laulupidu.php>
<http://www.laulupidu.ee/vaart_info-soome_eesti_laulupidu.php>

Kena nädalavahetust,

Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee
08 Juuni 2007
  Kommentaarid