Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
RANNAVÕRKPALL: Kais ja Vesik võitsid valitsevaid maa ilmameistreid!

Kais ja Vesik võitsid valitsevaid maailmameistreid

Horvaatias toimuval Zagrebi rannavõrkpalli maailmakarika etapil alistasid Kristjan Kais ja Rivo Vesik miinusringis valitsevad maailmameistrid Fabio Magalhaesi ja Marcio Araujo Brasiiliast. Turniiriks teise asetuse saanud brasiillasi pole Eesti esipaar tänaseni veel võita suutnud.

Teise miinusringi kohtumise avageim algas punkt-punkti heitluses, kuni geimi keskpaigas suutsid valitsevad maailmameistrid minna ette 15:13 ning 17:14. Eestlased jõudsid aga järele ning kindlam mäng geimi lõpus tõi tasuks napi 23:21 võidu. Ka teine geim kulges võrdsete heitluses ning eestlastele tõi edu jällegi napp üleolek otsustavate punktide mängimisel.

"Super mäng meie poolt, rahulik ja kindel", tõi võidu põhjused välja Kais. Samuti polnud Kais kitsi paarimehe Vesiku kiitmisega: "Rivo oli teises geimis blokis hea ja see tõi edu!" Tänavuse maailmakarikasarja avaetapil Hiinas lõpetasid Fabio Magalhaes ja Marcio Araujo teise kohaga, kaks nädalat tagasi Itaalias toimunud Roseto degli Abruzzi etapi brasiillased koguni võitsid. Jooksvas maailma edetabelis hoiavad valitsevad maailmameistrid teist kohta.

Järgmises miinusringi kohtumises 16 parema hulgas tulevad Kaisi ja Vesiku vastasteks kohtumise Jorre Andre Kjemperud - Tarjei Skarlund (NOR) ja Eugenio Amore - Andrea Tomatis (ITA) võitjad.

Horvaatia turniiri avaringis kaotasid Kais ja Vesik napilt 1:2 sakslastele Jonas Reckermenn - Mischa Urbatzka, esimeses miinusringis alistati aga ülekaalukalt teine Saksamaa paar - U-19 vanuseklassi maailmameistrid Jonathan Erdmann ja Marvin Klass. "Noored vastased justkui kartsid natuke, meilt aga kindel ja rahulik mäng", kirjeldas võidumängu Kais.