Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Seirekomisjon kiitis struktuuritoetuste senist kasutamist

Seirekomisjon kiitis struktuuritoetuste senist kasutamist


Täna lõpeb kahepäevane struktuurifondide seirekomisjoni koosolek Saaremaal. Komisjon andis positiivse hinnangu struktuuritoetuste kasutamisele, samuti arutati, kuidas tagada aastateks 2004-2006 ette nähtud 5,8 miljardi krooni täielik ära kasutamine. Olulise teemana käsitleti aastateks 2007-2013 ette nähtud toetuste kasutamise ettevalmistusi.

Rahandusministeeriumi asekantsleri Renaldo Mändmetsa sõnul on edasiminek struktuurifondide rahakasutamisel olnud märkimisväärselt kiire. Tänaseks on projektidega kaetud 5,6 miljardit krooni toetusraha, mis moodustab 96 protsenti toetuste kogumahust.

„Patt oleks nuriseda ka struktuurifondide väljamaksete osas – need on eelmiste aastatega võrreldes kahekordistunud. Hoiame oma 53-protsendilise väljamaksete tasemega Euroopa Liidu uute liikmesriikide seas Sloveenia järel teist positsiooni,” lisas asekantsler.

Samas tõdeti koosolekul, et kuna struktuurifondide 2004-2006 perioodi raha saab kasutada veel 2008. aasta lõpuni, tuleb hoolega silmas pidada ohumärke, mis võivad takistada toetuste täielikku ära kasutamist. Pikemalt peatuti hinnatõusu ja tööjõu probleemidel, mis mõjutavad ka järgmise rahastamisperioodi ettevalmistamist.

Seirekomisjonile anti ülevaade 2007-2013 rahastamisperioodi ettevalmistustest. Selle kohaselt kiidetakse uue perioodi rakenduskavad Euroopa komisjoni poolt heaks juuli keskpaigaks ning esimesi toetusi saab praeguse ajakava kohaselt taotlema hakata 2007. aasta sügisel.

Lisaks käsitleti koosolekul struktuurifondide hindamist, teavitust ja toetuste auditeerimist. Seirekomisjoni ettekanded ja aruanne jõuavad hiljemalt 14. juuniks kodulehele www.struktuurifondid.ee

Täna tutvuvad seirekomisjoni liikmed kahe struktuurifondidest rahastatud projektiga Saaremaal. Kavas on külastada GoodKaarma talu, mis tegeleb ökoseepide valmistamisega ning Kaali külastuskeskust. Sõidu ajal annab maavalitsuse esindaja osalejatele ülevaate struktuurifondidest toetust saanud projektidest Saaremaal.

Seirekomisjoni kuuluvad struktuuritoetusi vahendavate asutuste, partnerorganisatsioonide ning Euroopa komisjoni esindajad. Seirekomisjonil osalevad struktuuritoetusi vahendavate asutuste, partnerorganisatsioonide ning Euroopa komisjoni esindajad. Seirekomisjoni ülesanne on regulaarselt anda hinnang struktuuritoetuste kasutamisele.


Lisainfo:
Kristi Künnapas
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
Tel. 611 3035
Mob. 56 215 672
E-post: kristi.kynnapas@fin.ee
08 Juuni 2007
  Kommentaarid