Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Elliste rabapõlengu info

Kustutustööd Elliste rabas jätkusid pühapäeva öösel

Öösel vastu esmaspäeva jätkusid kustutustööd Elliste rabas. Eesmärk oli lokaliseerida põlengu perimeeter, et järgnevatel päevadel saaks asuda põlengu kollete kustutamisele.

Eile öösel olnud tuulevaikne ja niiske ilm aeglustas tule levikut kuid põlengu levikut täielikult kontrolli alla saada ei õnnestunud.

Päästetööde juhi sõnul on rabapind väga kuiv ning tuule tugevnemisel on võimalik uute tulekollete teke.

Täna planeeritakse kaasata kustutustöödele 60 päästetöötajat kõigist päästekeskustest ja 40 vabatahtlikku abilist Väike-Maarja Päästekoolist, Kaitseliidu Harju ja Lääne Malevast ning Eestimaa Looduse Fondist.

Tuletõrjetehnikast on kasutatakse kustustöödel 10 kustutusautot, 4 ATV-d, 1 amfiibauto ning 2 raskel maastikul liikumiseks mõeldud roomikmasinat Bandwagen. Õhust kustutamise ja põlengualast ülevaate saamiseks vajalike seirelendudega toetab Piirivalve Lennusalk päästetöötajaid 2 kopteriga.


Päästetööde juhile on võimalik küsimusi esitada 12.00-12.30 Elliste rabapõlengu staabi juures.
Staabi juurde saamiseks tuleb 200 meetrit peale Tallinn-Haapsalu maantee 29 kilomeetri posti keerata vasakule suunduvale teele ning järgida juhendavaid silte.Lisainformatsioon

Ants Raava
pressiesindaja
Põhja-Eesti Päästekeskus
gsm: 53 410759
11 Juuni 2007
  Kommentaarid