Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Elliste raba põleng planeeritakse kontrolli alla saada tänase päeva esimeses pooles

Elliste raba põleng planeeritakse kontrolli alla saada tänase päeva esimeses pooles


Esmaspäeva öösel vastu teisipäeva jätkusid kustutustööd Elliste rabas öösel kella üheni. Kuna lahtist leeki põlengualal näha ei olnud toodi päästemeeskonnad seejärel puhkama. Olukorrast ülevaate saamiskes tehti pidevat tuleluuret põlenguala serval .

Uus vahetus päästjaid alustas kell kahkeksa hommikul.Öö jooksul põlenguala ei suurenenud. Tulest kahjustatud ala suurus on hinnanguliselt 60 hektarit. Hommikul kella kaheksaks oli põlenguala perimeetrist voolikuliinidega katmata veel 200 meetrit. Perimeeter planeeritakse sulgeda hommikupooliku jooksul.

Täna on kustutustöödel planeeritud kaasata 95 päästetöötajat neljast Eesti päästekeskusest ning 35 vabatahtlikku abilist Kaitseliidu Harju ja Lääne Malevast, Eestimaa Looduse Fondist ning Tallinna ja Harjumaa Reservpäästerühmast.

Päästetööde juhile on võimalik küsimusi esitada 13.00-13.30 Elliste rabapõlengu staabi juures.

Staap asub uues asukohas, põlenguala lääneservas. Staabi asukohta jõudmiseks tuleb Tallinna Haapsalu maanteelt peale 29 kilomeetri märki keerata Koluvere teele.
Lisainformatsioon

Ants Raava
pressiesindaja
Põhja-Eesti Päästekeskus
gsm: 53 410759
12 Juuni 2007
  Kommentaarid