Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Isamaaliste esseede ja olemuslugude konkurss

Eesti Noorsootöö Keskus kuulutas Tartu Rahu aastapäeval 2. veebruaril välja isamaaliste esseede ja olemuslugude konkursi kesk- ja vanema kooliastme õpilastele. Tekstid peaksid avama, kui üheselt mõistetav on meie ajalugu. Noortel on võimalik kirjutada kaheksal teemal:

* Kas peaksime loobuma Tartu rahust, Eesti Vabariigi sünnitunnistusest?
* Kui tuuline on me maa? (Mõtteid seoses teleseriaaliga „Tuulepealne maa“ (2008))
* Suurmehed pöördelistel aegadel – komeedid või kaljud?
* 1934. aasta ja vapsid – kurjategijad või ohvrid?
* Eesti Wabariik ja eestiaegne inimene 21. sajandi eestlase pilgu läbi
* Mäletamisest ja mälestamisest
* „Parem kooruke kodus kui võileib võõrsil“ (eesti vanasõna)
* Iseolemise tahe 20. ja 21. sajandi alguses

"Konkursi eesmärk on panna noori kirjutajaid ning katsetajaid mõtlema Eestimaale, tema minevikule, olevikule ja tulevikule. Selleks, et sisukalt esitatavatele teemadele mõelda, on vaja meie tegelikkust uurida ja lähemalt tundma õppida. Isamaa uurimine - ka siis, kui see on kriitiline, kuid mitte mahategev - suurendab armastust selle isamaa vastu - ja seda me konkursiga taotlemegi," selgitas kirjanik ja ˛ürii liige Arvo „Valton” Vallikivi.

Konkursitöid oodatakse hiljemalt 27. veebruariks 2009 Eesti Noorsootöö Keskusesse (Tarmo Kruusimäe, Uuslinna 10, 11415 Tallinn). Teksti võib saata ka e-postiga tarmo.kruusimae@entk.ee . Võistlustööle tuleb lisada enda ja oma õpetaja-juhendaja andmed (nimi, klass, kool, e-mail, telefon; kodune aadress). Autasustamine toimub 12. märtsil 2009 Tallinnas.

Allikas: Tarmo Kruusimäe
Kontakt: tarmo.kruusimae@entk.ee , 7350395, 521 9885
www.entk.ee

Sõltumatu Infokeskus www.si.kongress.ee
12 Veebruar 2009
  Kommentaarid