Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ETV2 näitab Harry Egipti uudset lõimumissaadet "Partnerite tantsumaraton"

EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGU PRESSITEADE 19.02.2009

ETV2 näitab Harry Egipti uudset lõimumissaadet "Partnerite tantsumaraton"

Alates 3. märtsist näeb ETV2-s kolmel järjestikusel teisipäevaõhtul kell 20 Harry Egipti integratsiooniprojekti põhjal valminud lühisarja "Partnerite tantsumaraton".

Saadetes õpivad eesti ja vene keskkooliõpilased seltskonnatantse, see aga ei ole võimalik ilma vastastikuse suhtlemiseta. Kuidas saadakse ülesandega hakkama? Egipt soovib üldsusele tutvustada ideed, kuidas on võimalik lihtsate vahenditega luua eesti ja vene rahvusest koolinoortele uus ning ainulaadne suhtlemiskeskkond. Tantsuõpe ja -võistlused toimusid kahe nädala vältel novembris 2008. Tantsupõrandal toimuv on saadetes põimitud intervjuudega, mille teemaks on eesti ja vene noorte identiteet ja tulevikuvisioonid Eesti ühiskonnas.

Tantsuõpetamise tunde ja rahvusvahelist tantsuvõistlust viisid läbi tantsuõpetajad Kristine Esko-Veskimäe ja Eduard Korotin. Nende arvates oli see ettevõtmine omapärane viis kasutada tantsuoskust kahest rahvusest noorte lähendamiseks.

Harry Egipt ütleb, et sai projekti käigus tõestuse, et seltskonnatantsu oskus vaimustab Eesti koolide õpilasi. "Tantsutunnid õppekava kohustusliku osana looksid koolides täiesti uudse ja emotsionaalse isiksuse kujunemise atmosfääri. Eri rahvustest inimeste suhted tantsupõrandal võivad osutuda meil läbiviidava integratsiooniprotsessi kõige romantilisemaks episoodiks," räägib Egipt.

Saate re˛issöör on Harry Egipt, produtsent Hanno Egipt.

"Partnerite tantsumaratoni" pilootprojekt sündis 2006. aastal ja see on Tallinna Noorsoo- ja Spordiameti poolt auhinnaga pärjatud.

Lisainfo:
Harry Egipt
513 3264Anneli Tõevere-Kaur
Eesti Rahvusringhääling
meediasuhete juht
628 4511
52 74 189
anneli.toevere-kaur@err.ee
www.err.ee
19 Veebruar 2009
  Kommentaarid