Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Viimsi Reformierakonna juhatus ei poolda lasteaia kohatasu tõstmist

Reformierakonna pressiteade

19. veebruar 2009

Viimsi Reformierakonna juhatus ei poolda lasteaia kohatasu tõstmist

Viimsi Reformierakonna juhatus ei poolda Viimsi vallavalitsuse otsust, millega tõsteti lasteaiakoha maksumus vallas senise 650 kroonilt kuus 870 kroonini.

Viimsi Reformierakonna juhatuse esimehe Jaak Salumetsa sõnul peab lasteaia kohatasu säilima 650.- krooni kuus. ’’Samas pole vallavalitsusel mõtet pugeda pingelise eelarve taha, kuna sooviti palga tõusu, mis aga luhtus,’’ lausus Salumets. ’’Oleme arvamusel, et lasteaed ”Päikeseratas” tuleks anda munitsipaalomandisse nagu algselt planeeritud’’.

Omavalitsuse kohustuseks on tagada vallale lasteaiakohad ning mitte koormata lapsevanemaid praeguses majandusolukorras täiendavate rahaliste kohustustega.

Jaak Salumetsa sõnul ei pea lapsevanemad olema need, kes täidavad valla lisaeelarvet. ’’Praegu ehitatakse uut 480’le lapsele mõeldud algkool- lasteaeda kallimalt, kui paar aastat tagasi valminud keskkooli 1300’le õpilasele. Leiame, et selline õigustamata raha kasutamine tuleb kiiremas korras lõpetada,’’ lisas Salumets.

Lisainfo:

Jaak Salumets
Riigikogu liige
51 18 390

Teate koostas ja edastas:

Toomas Viks
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
55 45679
19 Veebruar 2009
  Kommentaarid