Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ERR pressiteade: Klassikaraadio näitab pilti

EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGU PRESSITEADE 19.02.2009

Klassikaraadio näitab pilti

Reedel, 20. veebruari õhtul vahendab Klassikaraadio otseülekandes Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdi. Kontserdi raadioülekanne algab Klassikaraadio lainepikkustel kell 19. Esimeses pooles on kavas Brahmsi Traagiline avamäng ja Haydni sümfoonia nr. 104. Vaheajal räägib raadiostuudios helilooja Erkki-Sven Tüür oma uuest teosest.

Kontserdi teist osa saab lisaks heliülekandele ka vaadata. Videoülekanne Klassikaraadio koduleheküljel www.klassikaraadio.ee algab kell 19.50. Kõlab Erkki-Sven Tüüri uus teos - vioolakontsert "Illuminatio". Eesti esiettekande solist on Norra vioolakunstnik Lars Anders Tomter, dirigeerib Olari Elts. Teises pooles saab reaalajas näha ja kuulda ka Sibeliuse orkestriteost "Toonela luik".

Erkki-Sven Tüüri vioolakontserdi maailmaesiettekanne toimus mullu oktoobrikuus Sønderborgis, Taanis, ettekandjaiks Lars Anders Tomter ja üks teose tellijatest, Sønderjyllandsi Sümfooniaorkester. Teose kaastellijad on NDR Sinfonieorchester, Orchestre National de Lille ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Klassikaraadio on vahendanud koduleheküljel videoülekande seni kahel korral - kontserdilt "Aasta Muusik" ja helikunstisündmuselt "Art's Birthday".

Lisainfo:
Tiia Teder
Klassikaraadio peatoimetaja
tiia.teder@err.ee
515 7511
611 4451Anneli Tõevere-Kaur
Eesti Rahvusringhääling
meediasuhete juht
628 4511
52 74 189
anneli.toevere-kaur@err.ee
www.err.ee
19 Veebruar 2009
  Kommentaarid