Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ERR pressiteade: Eesti Vabariigi 91. aastapäeva ülekandeid saab vaadata ETV-s, ETV2-s ja internetis

EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGU PRESSITEADE 20.02.2009

Eesti Vabariigi 91. aastapäeva ülekandeid saab vaadata ETV-s, ETV2-s ja internetis

24. veebruari pidulike sündmuste ülekanded on sel aastal eetris kahel telekanalil, ETV-s ja ETV2-s. Kaitsejõudude paraadi Narvas ja Eesti Vabriigi 91. aastapäeva kontserti näeb ETV2-s venekeelsete kommentaaridega. Internetis vahendab ülekandeid ETV kodulehekülg aadressil www.etv.ee/otse , samuti rahvusringhäälingu venekeelne uudisteportaal Novosti.

ETV

Vabariigi aastapäeva esimene pidulik sündmus on rahvuslipu heiskamine päikesetõusu ajal. ETV otseülekanne lipuheiskamisest Narvas ja Tallinnas algab kell 7.17. Sündmust kommenteerib reporter Sven Paulus. Re˛issöörid Tarvo Mölder ja Tarmo Krimm.

Kell 10.55 algab ülekanne kaitsejõudude paraadist Narvas Peetri platsil, kommenteerivad Andres Kuusk ja major Peeter Tali. Re˛issöör Tarmo Krimm.

Oikumeenilist jumalateenistust Narva Aleksandri kirikus saab ETV vahendusel vaadata kell 13. Jutlustab EELK peapiiskop Andres Põder. Kaasa teenivad Moskva Patriarhaadi EÕK metropoliit Kornelius, Eesti Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan, EELK Narva Aleksandri koguduse õpetaja Villu Jürjo, õpetaja Oleg Sevastjanov ja diakon Andrei Kilin. Videosalvestuse re˛issöör on Toivo Kõster.

Otseülekanne pidulikust kontserdist ja Vabariigi Presidendi ning proua Evelin Ilvese vastuvõtust algab kell 17.55. Aasta tähtsaim kõne, pidulik kontsert ja kätlemistseremoonia jõuavad eestimaalasteni Jõhvi kontserdimajast. Kontserdi lavastaja on Üllar Saaremäe. Saatejuhid Monika Tamla, Meelis Kompus ja Roald Johannson, re˛issöör Marek Miil.

Kõiki ülekandeid saab vaadata ka internetis, aadressil www.etv.ee/otse .

ETV2

Kaitsejõudude paraad Narvas venekeelse kommentaariga on ETV2-e eetris algusega kell 10.55. Kommenteerib Nikolai Loštšin, re˛issöör Tarmo Krimm.

Kell 17.55 Eesti Vabariigi 91. aastapäeva pidulik kontsert. Venekeelne kommentaar Maksim Rogalskilt.

Kontserdi järel on venekeelsete subtiitritega eetris Mati Talviku sarja "Eesti aja lood" iseseisvuspäevast jutustav osa (ETV 2007). Algus kell 19.

Ülekandeid venekeelsete kommentaaridega saab vaadata ka internetis, aadressil novosti.err.ee.

Kell 21.05 näitab ETV2 äsjavalminud dokumentaalfilmi "Seal, kus lõpeb luule" (Eesti 2009).
Argo Okki dokumentaalfilmi aluseks on Eesti Vabariigi riiklikud tähtpäevad. Püütakse märgata detaile, mis on meie silmale tavapärased ja seetõttu märkamatud. Kõnetatakse kaasaegseid, sõna saavad kunstnik, kirjanik, ajaloolane, õpetaja, sõdur, teadlane ja helilooja, et avada oma kreedo, või jätta see avastamiseks vaatajale.


Lisainfo:
Andres Kuusk
ülekannete produtsent
628 4525
51 66 488
andres.kuusk@err.ee
Anneli Tõevere-Kaur
meediasuhete juht
628 4511
52 74 189
anneli.toevere-kaur@err.ee
www.err.ee
20 Veebruar 2009
  Kommentaarid