Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
PRESSITEADE: Opeth saabub Eestise juba pühapäeval

Esmaspäeval, 23. veebruaril, astub Rock Cafe lavale viimase dekaadi üks omanäolisemaid bände OPETH. Rootsist pärit grupp jõuab Eestisse esmakordselt. Kuna tegemist on Baltimaade ainsa kontserdiga, siis on Tallinna kontserdi vastu väga elav huvi lõunanaabrite poolt. Bänd on lubanud teha Tallinnas kahetunnise lavashow.

"Kui ma sel aastal üldse mingile kontserdile lähen, siis on see justnimelt Opethi esinemine," lausus ansambli Metsatöll trummar Marko Atso. "Opethi vokalist-kitarrist ja lugude autor Mikael Åkerfeldt on üks geniaalsemaid muusikuid üleüldse. Kohustuslik kontsert aastal 2009."

Opeth saabub Eestisse juba pühapäeva õhtul St. Peterburgist. Bänd on avaldanud korraldajaile soovi näha oma lavataguses ruumis muuhulgas üht kasti Carlsbegi õlut, üht kasti Korona õlut, 10 purki Red Bulli, 72 pudelit vett, 3 pudelit punast veini, mahla, teed, kohvi.

Rootsist pärit Opeth loodi 1990. aastal Stockholmis. Opeth põimib oma pikkadesse lugudesse oskuslikult skandinaavia juurtega death metalit, progressiivset muusikat, folki, blues rokki ja jazzi. Paljud lood ühendavad akustilist kitarri ja jõuliseid dünaamilisi nihkeid, nii karjumist kui ka puhast vokaali. Vaatamata sellele, et bänd on läbi teinud palju koosseisu muudatusi, on Opethi edasiviivaks jõuks jäänud laulja-kitarrist ja lugude kirjutaja Mikael Åkerfeldt. Bänd on läb aastate võitnud arvukalt erinevaid auhindu. Opethi üheksas stuudioalbum "Watershed" ilmus eelmise aasta 3. juunil tõustes Billboardi edetabelis kohale number 23 ning on saanud kriitikutelt üle maailma vaid ülivõrdes arvustusi.

Uksed Rock Cafesse avatakse kell 19.00 ning esinemine algab 20.30. Kontsert on vanusepiiranguta!

Piletid Opethi kontserdile hinnaga alates 495 krooni on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Soodushinnaga pileteid on võimalik soetada Tallinnast kauplusest Lasering (Pärnu mnt), Rakveres kauplusest Musicbox (Põhjakeskus) ning Tartus kaupluses Liivamäe Muusikariistad (Munga tn).

Sõbrakuu eripakkumine: Ostes pileti nii 22. veebruaril toimuva Kreatori kui ka 23. veebruaril toimuvale Opethi kontserdile, maksavad piletid kokku vaid 750 krooni! Sellise hinnaga pileteid on võimalik seotada VAID Tallinnast kauplusest Lasering (Pärnu mnt), Rakveres kauplusest Musicbox (Põhjakeskus) ning Tartus kaupluses Liivamäe Muusikariistad (Munga tn)


Opethi videod:
"The Grand Conjuration"
http://www.youtube.com/watch?v=AY5LRReFYus

"Porcelain Heart"
http://www.youtube.com/watch?v=cKx5zrb0Z_0

"Harvest"
http://www.youtube.com/watch?v=wxaFANthouM

Kontserdi reklaam
http://www.youtube.com/watch?v=9zuccZ301vU

pildid:
http://www.bem.ee/press

Lisainfo:
Gunnar Viese
BEM Agency
gunnar@bem.ee
tel. +372 55667170

http://www.bem.ee
http://www.opeth.com
http://www.piletilevi.ee

21 Veebruar 2009
  Kommentaarid