Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ERR pressiteade: Piret Kriivan ja Mati Talvik pälvisid Kaitseliidu eriteenete medali

EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGU PRESSITEADE 20.02.2009

Piret Kriivan ja Mati Talvik pälvisid Kaitseliidu eriteenete medali

Eesti Vabariigi 91. aastapäeva puhul autasustas Kaitseliit Vikerraadio toimetajat Piret Kriivanit organisatsiooni eriteenete medaliga. Kaitseliidu avalike suhete osakonna ülema kapten Neeme Brusi sõnade järgi pälvis Kriivan Kaitseliidu kõrge autasu panuse eest Eesti ajaloo selgitamisel laiemale üldsusele saatesarjas "Eesti lugu".

Eesti Televisiooni saatejuht ja toimetaja Mati Talvik sai autasu Eesti ajaloo uurimise ja jäädvustamise eest telesarjas "Eesti aja lood". Sari on olnud eetris 2007. aastast. Saadetes on kasutatud on haruldasi salvestisi Eesti filmiarhiivist, sarja valmimisel on kaasa teinud suur hulk ajaloolasi, palju on kasutatud Eesti muuseumide abi ja materjale. 1. märtsist jõuavad ETV eetrisse "Eesti aja lugude" uued osad, kus võetakse tähelepanu alla aastad 1940-1945. Sarja toimetaja on Renita Timak, re˛issöör Indrek Kangur.

"Eesti lugu" on 2004. aastal kuulajate soovil sündinud Vikerraadio saatesari Eesti ajaloost. See on lugu eestlastest ja eestlusest, sellest, kuidas oleme kõigist raskustest hoolimata püsima jäänud. Saadet teevad ajaloolased Ago Pajur, Seppo Zetterberg, Tiit Rosenberg, Küllo Arjakas, Jaak Pihlak, Reigo Rosenthal ja toimetaja Piret Kriivan. Saade on eetris laupäeviti kell 13.05. Sel hooajal keskendutakse Vabadussõjale, räägitakse nii lahingutest rindel kui ka elust tagalas.

Laupäeval, 21. veebruaril jutustab "Eesti lugu" 1919. aasta algusest, kui Punaarmee oli idapiiri taha tõrjutud ning oli aeg hakata mõtlema, kuidas Eestit uue rünnaku eest kaitsta. Reigo Rosenthal räägib Eesti juhtkonna plaanidest. Eesti Iseseisvuse Manifest loeti ette 91 aastat tagasi, 90 aastat tagasi valmistuti seda sündmust tähistama. Kuidas seda tehti ja mis päeva tegelikult tähistati: kas vabaduse päeva, vabariigi aastapäeva või iseseisvuspäeva? Sellele küsimusele vastab Ago Pajur. Lisaks kuuleb saates, missugune nägi välja Tallinn 24. veebruaril 1919. aastal.Anneli Tõevere-Kaur
meediasuhete juht
628 4511
52 74 189
anneli.toevere-kaur@err.ee
www.err.ee

20 Veebruar 2009
  Kommentaarid