Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi 14. nädala eelinfo

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nädala eelinfo

30.03.2009

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi 14. nädala eelinfo

Esmaspäev, 30. märts

Esmaspäeval, 30. märtsil ja teisipäeval, 31. märtsil osalevad transpordi asekantsler Eero Pärgmäe ning lennundus- ja merendusosakonna juhataja Andres Lippmaa Euroopa Liidu ministrite transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu istungil Brüsselis.

30. märtsil tulevad arutlusele transpordi teemad, kavas on arutelu raskeveokite maksustamise direktiivi küsimuses, samuti on arutlusel autojuhtide tööaja korraldus.

Lennundusteemadest on päevakorras ühtse Euroopa taeva lennuliikluse uue põlvkonna juhtimissüsteemi (SESAR) projekti Euroopa lennuliikluse korraldamise üldkava ja Euroopa Liidu ja Kanada vaheline lennutranspordileping.

Merenduse teemadest on päevakorras Euroopa Liidu transpordiministrite mõttevahetus merereisijate õiguste määrusest, Euroopa Liidu meretranspordipoliitika strateegiliste eesmärkide ja soovituste osas.

31. märtsil on arutlusel telekommunikatsiooni teemad: juurdepääsetav infoühiskond ning majanduslanguse mõju info- ja sidetehnoloogiale ning kuidas info- ja sidetehnoloogia abil arendada Euroopa Liidu majandust.

Esmaspäevast, 30. märtsist kuni reede, 3. aprillini osaleb Veeteede Ameti juriidilise osakonna juhataja Ene Lillipuu Londonis IMO (International Maritime Organisation) juriidilise komitee 95. istungjärgul. Kõneldakse rahvusvahelise konventsiooni rakendamisest ohtlike ja mürgiste ainete meritsiveoga seotud kahju eest.

30.-31. märtsini külastab Eestit Euroopa Komisjoni delegatsioon. Erinevatel kohtumistel arutatakse aktuaalseid küsimusi konkurentsi, ettevõtluskeskkonna, teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni ja parema õigusloome teemadel. Kohtumistel osalevad MKM-i esindajatena tarbija- ja konkurentsipoliitika peaspetsialist Mario Sõrm, ettevõtluse talituse juhataja Piret Treiberg, ettevõtluse talituse peaspetsialist Kaupo Sempelson ja tehnoloogia- ja innovatsioonitalituse juhataja Mihkel Randrüüt.

Teisipäev, 31. märts

Teisipäeval, 31. märtsil kell 12 osaleb minister Juhan Parts valitsuse erakorralisel kabinetinõupidamisel.

Teisipäeval, 31. märtsil osalevad siseturu asekantsler Merike Kompus ja tarbija- ja konkurentsipoliitika talituse nõunik Riina Piliste OECD tarbijapoliitika komitee töös, kus toimub Eesti hindamine.

Kolmapäev, 1. aprill

Kolmapäeval, 1. aprillil kell 13 tutvustatakse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis Eestis resideeruvatele suursaadikutele 27.-28. aprillil toimuvat EL-i ministrite elutähtsaid teenuseid tagava infotehnoloogia konverentsi teemasid, kus osaleb Eesti esindajana minister Juhan Parts. Täpsem info konverentsi kohta www.tallinnciip.eu

Kolmapäeval, 1. aprillil osaleb energeetika asekantsler Einari Kisel Brüsselis High Level Group´i kohtumisel, kus tulevad arutlusele näiteks Balti energiaturu ühendamise plaan, selle täideviimise ja struktuuriga seotud küsimused ning arutatakse ka plaani finantseerimist.

Kolmapäeval, 1. aprillil ja neljapäeval, 2 aprillil viibib siseturu asekantsler Merike Kompus Brüsselis standardimise ja vastavushindamise vanemametnike kohtumisel.

Kolmapäevast, 1. aprillist kuni reede, 3. aprillini osaleb Veeteede Amet Läänemere regiooni programmi 2007-2013 raames käivitunud projekti "Efficient, Safe and Sustainable Traffic at Sea" avaseminaril reisilaeval Silja Symphony. Rohkem infot projekti kohta leiab programmi kodulehelt:

http://eu.baltic.net/Project_Database.5308.html?&&contentid=2&contentaction=

<http://eu.baltic.net/Project_Database.5308.html?&&contentid=2&contentaction=>

Neljapäev, 2. aprill

Neljapäeval, 2. aprillil kell 10 osaleb minister Juhan Parts valitsuse istungil ja kell 16 valitsuskabineti nõupidamisel.

Neljapäeval, 2. aprillil kell 9.00 toimub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis Shanghai EXPO 2010 korraldusmeeskonna kohtumine Hiina delegatsiooniga. Kohtumise avab minister Juhan Parts, ministeeriumi poolt osalevad kohtumisel majandusarengu asekantsler Ahti Kuningas ja ettevõtluse talituse peaspetsialist Kaupo Sempelson.


Kunnar Kukk
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
tel: 625 6430; 5661 7130
e-post: kunnar.kukk@mkm.ee
30 Märts 2009
  Kommentaarid