Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
VPK: President Ilves kohtub Tallinnasse saabunud välisriikide tipp-poliitikutega

VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI
PRESSITEADE

Tallinnas 30. märtsil 2009President Ilves kohtub Tallinnasse saabunud välisriikide tipp-poliitikutega


President Toomas Hendrik Ilves kohtub mitmete välisriikide tipp-poliitikutega, kes on saabunud Tallinnasse Lennart Meri rahvusvahelisele välis- ja julgeolekupoliitika konverentsile.

Nii arutas riigipea kohtumisel Gruusia asevälisminister Giorgi Bokeria ja asekaitseminister Giorgi Muchaidze’ga olukorda Gruusias ning selle riigi edasist euroatlandi integratsiooni.

“Me toetame Gruusia territoriaalset terviklikkust sama veendunult nagu me toetame Gruusia demokraatlike reformide jätkumist ja jätkamist,” kinnitas president Ilves.

Tema sõnul peavad praegu nii Gruusia võimud kui ka opositsioon mõistma oma vastutust riigi edasise arengu ees.

“Gruusia stabiilsus sõltub võrdselt valitsuse ja opositsiooni sammudest, seda eriti praeguses majanduslikus ja poliitilises kriisis ning 9. aprilliks kavandatud opositsiooni meeleavalduse eel,” rõhutas Eesti riigipea. “Ärge andke kolmandatele jõududele võimalust kasutada Gruusia sisepingeid oma huvides ning lisaks kinnitan, et Eesti taunib igasuguseid Gruusia-väliseid katseid mõjutada teie sise- või välispoliitilisi valikuid.”

President Ilvese tänasel kohtumisel Portugali välisministri Luis Amado’ga keskenduti arengutele Euroopa Liidus ja ühenduse tulevikule, samal ajal rõhutati transatlantiliste suhete olulisust.

Eesti riigipea ja Portugali välisminister kinnitasid, et kahe riigi vaated paljudele rahvusvahelistele probleemidele on sarnased ja meil on olulised ühishuvid ning nad pidasid oluliseks Eesti ja Portugali suhete tihendamist.

President Ilvesel on toimunud vestlused ka Lennart Meri konverentsil osaleva Euroopa Parlamendi väliskomisjoni esimehe Elmar Broki, Rootsi välisministri Carl Bildti ning mitmete välis- ja julgeolekupoliitika tunnustatud ekspertidega.
Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond
31 Märts 2009
  Kommentaarid