Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vanemuine teeb setudega Värksas "Pekot"

Vanemuine toob koos setudega Värskas lavale „Peko“Vanemuise teatri, Värska valla ja setude ühistööna jõuab suvel 2011 Värska lauluväljakul vaatajate ette muusikaline vabaõhulavastus „Peko“.

Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene ja Värska vallavanem Raul Kudre kirjutasid täna Värskas alla koostöölepingule, mis määrab selles ettevõtmises mõlema osapoole vastutusala.

1. juulil 2011 esietenduva „Peko“ lavastab Vanemuise lavastaja Ain Mäeots. „Sellest tuleb fantaasia setude sajanditepikkuse kultuuri ja ajaloo teemadel,“ selgitas Mäeots. Tema sõnul moodustab tulevasest lavastusest 80 protsenti setude muusika, mille loomine ja valik jäävad ansambli Zetod hooleks.

Lavastuse aluseks saab Värska valla tellimusel Kauksi Ülle ja Olavi Ruitlase poolt kahasse kirjutatud näidend „Peko“, mis on ilmunud raamatus „Kuus tükkü“. Muusikalise lavastuse libreto valmib Kauksi Ülle, Ain Mäeotsa ja Zetode ühistööna.

„Pekos“ osaleb lisaks Zetodele mitmeid setu koore, palju lauljaid ja pillimehi. Osatäitjate valik tehakse pärast seda, kui on valmis kirjutatud libreto.Tambet Kaugema

Vanemuise pressiesindaja

52 37028

tambet@vanemuine.ee

www.vanemuine.ee
13 Aprill 2009
  Kommentaarid