Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
VPK: President Ilves kohtus Ameerika Ühendriikide Kongressi Esindajatekoja delegatsiooniga

VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI
PRESSITEADE

Kadriorus 15. aprillil 2009


President Ilves kohtus Ameerika Ühendriikide Kongressi Esindajatekoja delegatsiooniga


President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Ameerika Ühendriikide Kongressi Esindajatekoja delegatsiooniga, kelle üheks oluliseks tegevusvaldkonnaks on atlandiülesed suhted ja koostöö Euroopa Parlamendiga.

“Ühistel väärtustel põhineva atlandiülese sideme hoidmine ja arendamine ei ole kaotanud oma aktuaalsust, vastupidi – vajadus selle järele suureneb,” kinnitas Eesti riigipea. “Meie omavaheline tihe koostöö on ülioluline nii globaalse majanduskriisi ületamisel kui ka mitmete julgeolekupoliitiliste probleemide lahendamisel, ja siin pole küsimuse all mitte ainult Afganistan.”

Esindajatekoja delegatsioon tunnustas Eestit küberjulgeoleku kui uue väljakutse rahvusvahelise tähtsustamise ja teadvustamise eest.

“Nii nagu mitmed teised maad, on ka Eesti ja Ühendriigid selle ohuga lähedalt kokku puutunud,” nentis president Ilves. “Kahe aasta tagused sündmused Eestis olid kindlasti äratuskellaks paljudele, näitamaks, et tegemist on tõelise ja lahendust vajava probleemiga ning see aitas kaasa NATO otsusele luua Eestisse küberkaitsekeskus.”

Eesti riigipea rõhutas, et kuna küberkuritegevus on peaaegu alati riigipiire ületav, siis on vaja luua demokraatlikele õigusriikidele siduv rahvusvaheline konventsioon, mis muudaks küberkuritegevuse kõikjal ja ühtselt kriminaalselt karistatavaks teoks.

Kohtumisel kõneldi ka Eesti, NATO ja Ameerika Ühendriikide suhetest Venemaaga, samuti Vene-Gruusia sõja järelmitest.

“Venemaaga suhete arendamine on ülimalt oluline, samas peame vaatama, et seejuures ei saaks kannatada meie enda ühised väärtused,” sõnas Eesti riigipea.

Pressiteatele on lisatud foto kohtumiselt. Foto: Toomas Volmer
Lisainfo:

Kristel Peterson
presidendi kantselei

tel 631 6236

gsm 501 2107

kristel.peterson@vpk.ee

www.president.ee
15 Aprill 2009
  Kommentaarid