Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kultuuriministeeriumi 29. nädala eelinfo

Kultuuriministeeriumi 29. nädala eelinfo
19. - 25. juuli 2010


Esmaspäev, 19. juuli

Belgias Tournai linnas avatakse Eesti Rahva Muuseumi kogude põhjal koostatud näitus "Käevarjud", mis tutvustab Eesti kultuuri ja keskkonda läbi kindamustrite ning kinnaste kandjate. Külastajatele on väljapanek avatud alates 20. juulist kuni septembri lõpuni. Näitus toimub koostöös Eesti Suursaatkonnaga Belgias ja Luksemburgis, Eesti Kultuuriministeeriumi ja Valloonia regiooniga.
Vaata lisaks: http://www.estemb.be/est/esileht/teated/aid-1844


Teisipäev, 20. juuli

Kultuuriministeeriumis toimub Rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu valimiste peakomitee koosolek. Kultuurinõukogu valimised toimuvad käesoleva aasta viimases kvartalis.
Vaata lisaks: http://www.eestirootslane.ee/index.php?m1=41&m2=9

Kultuuriminister Laine Jänes osaleb kuni neljapäeva, 22. juulini toimuvatel Saaremaa ooperipäevadel.
Vaata lisaks: http://www.concert.ee/SaaremaaOpera


Neljapäev, 22. juuli

Algab 18. Rapla kirikumuusika festival, mille patroon on kultuuriminister Laine Jänes. Tänavuaastase festivali kunstiline juht on Pille Lill.
Vaata lisaks: http://www.eelkrapla.ee/www/?Kirikumuusika_festival


Reede, 23. juuli

Riigikogu Euroopa Liidu Asjade Komisjonis on arutlusel Kultuuriministeeriumis ettevalmistatud seisukohad Euroopa Komisjoni rohelise raamatu "Kultuuri- ja loomemajanduse potentsiaali rakendamine" kohta.


Pühapäev, 25. juuli

Brasiilia pealinnas Brasílias algab UNESCO Maailmapärandi Komitee 34. istung, mis kestab kuni teisipäeva, 3. augustini. Komitee otsustab uute kultuuri- ja looduspärandi paikade lisamise maailmapärandi nimekirja, esmakordselt saab otsuste langetamisel kaasa rääkida ka Eesti, kes kinnitati komitee liikmeks eelmise aasta lõpus.
Lisainfo: Mart Kalm, Eesti delegatsiooni juht, Kunstiakadeemia professor, tel 513 6274.
17 Juuli 2010
  Kommentaarid