Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
"Perebisnes" valiti Mannheimi filmifestivali võistlusprogrammi

Juunikuus esilinastunud lühimängufilm "Perebisnes", milles teeb suurepärase rolli vanameister Lembit Ulfsak, valiti Manneim-Heidelbergi Rahvusvahelise Filmifestivali lühifilmide võistlusprogrammi.

Festival toimub 20. - 29. novembrini 2003 Mannheimis. Festival on Saksamaa suuruselt teine filmifestival ning toimub 52. korda. Võistlusprogramm keskendub uutele filmitegijatele, lisaks toimub projektiturg kaastootjate leidmiseks. Eesti filmidest on varem Mannheimi festivalil preemia võitnud Arvo Iho "Ainult hulludele" aastal 1992.

Filmi rezissöör Andrus Tuisk kommenteerib:" On igati meeldiv olla valitud Euroopa ühele vanimale festivalile, kust on alustanud oma rahvusvahelist karjääri Lars von Trier, Jim Jarmusch, Krzysztof Kieslowski,Wim Wenders, Rainer Werner Fassbinder."

Varem on "Perebisnes" osalenud augustis alanud Montreali Maailma Filmide Festivalil.

Filmi produtsent ja rezhissöör on Andrus Tuisk, operaator Manfred Vainokivi Lisaks Lembit Ulfsakile mängivad filmis veel Jan Uuspõld, Piret Laurimaa ja Stella-Triin Fluss. Filmi tootja on Tuisk Film Production ning film valmis Eesti Filmi Sihtasutuse ja Eesti Kultuurkapitali toel.
17 Oktoober 2003
  Kommentaarid