Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jaanuaris laekus Tartu linna eelarvesse 8 protsenti tuludest

Tartu Linnavalitsus

PRESSITEADE
12.02.2014Jaanuaris laekus Tartu linna eelarvesse 8 protsenti tuludest

Käesoleva aasta jaanuaris laekus Tartu linna eelarvesse tulusid 10,4 miljonit eurot, mis moodustab 8% tulude eelarvest.

Põhitegevuse tulusid laekus 9,5 miljonit eurot ehk 9% eelarvest. Suurimaks tuluallikaks on Tartu linnas üksikisiku tulumaks, mis moodustab ligi poole kõikidest põhitegevuse tuludest. Füüsilise isiku tulumaksu laekus 5,4 miljonit eurot ehk 10% eelarvest. Maksutulusid kokku laekus 5,5 miljonit eurot ehk 10% eelarvest. Toetusi põhitegevuseks laekus 2,6 miljonit eurot (põhiliselt riigieelarvest tasandus- ja toetusfondist) ehk 7% eelarvest.

"Aasta on hooga käima läinud ja tulud laekuvad hästi, kuid praegu ootame pingsalt riigipoolseid tasandus-ja toetusfondi numbreid, et saaks selgust õpetajate paljulubatud palgatõusu osas. Hetkel tundub küll, et haridusministeerium on oma lubadustega reaalsetest võimalustest kõvasti üle hüpanud," ütles abilinnapea Kajar Lember.

Põhitegevuse kulud olid 6,9 miljonit eurot ehk 9% eelarvest. Suurimad väljaminekud on olnud hariduse valdkonnas. Põhitegevuse tulem ehk põhitegevuse tulude ja põhitegevuse kulude vahe oli 2,5 miljonit eurot.

Investeeritud on 1,5 miljonit eurot ehk 5% eelarvest, millest suurem osa - peaaegu miljon eurot on läinud Tartu idapoolse ringtee ehituseks.

2014. aasta esimese kuu tulud olid 2 miljonit eurot suuremad kui kulud. 31. jaanuari seisuga oli linna raha jääk 7,1 miljonit eurot.


Lisainfo: abilinnapea Kajar Lember, tel 7361 163
12 Veebruar 2014
  Kommentaarid