Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses infrastruktuuri programmi II taotlusvooru laekus rekordarv taotlusi

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse infrastruktuuri arendamise toetamise programmi teise vooru laekus 96 taotlust kogumahus 131 129 444, millest tunnistati vastavaks 53 taotlust kogumahus 91 977 077 ja rahastati kokku 10 ettevõtet kogumahus 20 314 700 krooni.

"Taotlejate huvi on tõesti suur. Toetasime projekte kogu II vooru eelarve ulatuses ehk siis 20 473 647 krooni ulatuses. Kahjuks pidime paljudele tugevatele projektidele ka ära ütlema, kuna eelarve seadis positiivsetele otsustele omad piirid,"rääkis EASi tegutsevate ettevõtete divisjoni direktor Tõnu Sepp. "Esitatud projektide peamisteks puudusteks oli ebatäielik dokumentatsioon ja see, et projekti tegevusvaldkond ei vastanud kinnitatud määrusele. Praegu väljatöötamisel olev, andmete kontroll-leht peaks olukorda leevendama, et klient saaks enne projekti esitamist veel kord üle kontrollida, kas ta vastab nõuetele või mitte ning kas tema projekti valdkond kuulub toetatavate tegevuste hulka, "lisas ta.

Ettevõtluse infrastruktuuri arendamise toetamise programmi eesmärk on parandada olemasolevate ettevõtjate tegevuskeskkonda, toetades ettevõtluseks vajalikku infrastruktuuri arendamist ja kaasaegse infrastruktuuriga varustatud tööstuskinnisvara loomist.

Taotlejateks võivad olla Eestis äriregistrisse kantud äriühing, milles riik või kohalik omavalitsus ei oma üle 25 % osalust või äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja või kohalik omavalitsusüksus juhul, kui projekti kasusaaja on ettevõtja.

Toetatavateks valdkondadeks on ettevõtja majandustegevuseks vajaliku tehnilise infrastruktuuri ehitamine, mis on seotud tehnilise kitsaskoha likvideerimisega. Omafinantseeringu osa on olenevalt projekti teostamise asukohast 35-90%.

Minimaalne toetussumma on 100 000 ja maksimaalne 5 miljonit krooni. Toetust saanud ettevõtete ja projektidega on võimalik tutvuda EASi koduleheküljel <http://www.eas.ee> www.eas.ee

Programmi kolmanda vooru taotluste esitamise tähtaeg on 10. 09. 2004 ja eelarve 10 miljonit krooni.

Programmi kaasrahastab Euroopa Liit.


Lisainformatsioon:

Edith Kiilmaa
Kommunikatsioonijuht
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
03 September 2004
  Kommentaarid