Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Selgusid Eesti parimad ettevõtted

Konkursside "Ettevõtluse Auhind 2004" ja "Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2004" auhinnagalal Estonia Kontserdisaalis kuulutati välja erinevate auhinnakategooriate võitjad ning üldvõitjad.
"Ettevõtluse Auhind 2004" üldvõitjaks tunnistati AS Viljandi Metall. Teiste kategooriate vahel jagunesid auhinnad järgmiselt:
"Suureksportöör 2004" - OÜ Krimelte, "Väike- ja kekmise suurusega eksportöör 2004" - Mountain Loghome OÜ,
"Turismi Uuendaja 2004: suurettevõte" AS Estonian Air, "Turismi Uuendaja 2004: väikeettevõte" - OÜ Pintmann Grupp,"Välisinvestor 2004" - AS Imavere Saeveski, "Piirkonna Edendaja 2004" - AS Viljandi Metall, "Tehnoloogia Arendaja 2004" - Aqris Software AS .

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja "Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2004" peaauhinna võitis Hansapank, kes tunnistati konkurentsivõimelisimaks Eesti ettevõtteks 2004.
Tegevusalade kaupa osutusid kõige konkurentsivõimelisimateks järgmised ettevõtted: AS Silberauto - konkurentsivõimelisim kaubandusettevõte, OÜ Kolomna Energy Service - keskmise suurusega kaubandusettevõte ning AS Aqris Software - konkurentsivõimelisim väike kaubandusettevõte; AS BLRT Grupp - konkurentsivõimelisim tööstus-ja energeetikaettevõte, AS maxit Estonia (endine Optiroc) - konkurentsivõimelisim keskmise suurusega tööstus-ja energeetikaettevõte ning AS Örnplast Eesti - konkurentsivõimelisim väike tööstus-ja energeetikaettevõte; AS Merko Ehitus - konkurentsivõimelisim suur ja keskmine ehitusettevõte ja AS Peri konkurentsivõimelisim väike ehitusettevõte, AS Russian Estonian Rail Service - konkurentsivõimelisim transpordi-, side- ja logistikaettevõte; AS Ekseko - konkurentsivõimelisim põllu- ja metsamajandusettevõte; AS Hansapank - konkurentsivõimelisim suur ja keskmine teenindusettevõte ja OÜ Riigiressursside Keskus - konkurentsivõimelisim väike teenindusettevõte.
"Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2004" konkursil oli kõige enam osalejaid kaubanduses ja tööstuses. Edetabeli parimate ettevõtete omakapital jaotub peaaegu pooleks Eesti ja väliskapitali vahel, mis näitab, et ka Eesti ettevõtted suudavad olla konkurentsivõimelised.

"Ettevõtluse Auhind 2004" auhinnad andsid üle konkursi patroon, Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel ja peaminister Juhan Parts. Kohal viibisid ka majandus-ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen, välisminister Kristiina Ojuland ning rahandusminister Taavi Veskimägi.

Konkursside "Ettevõtluse Auhind 2004" ja "Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2004" korraldajad on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Päevaleht.

Lisainformatsioon:
Edith Kiilmaa
Kommunikatsioonijuht
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
09 September 2004
  Kommentaarid