Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Täna kohtusid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning AS Saaremaa Laevakompanii esindajad arutamaks võimalikke lahendusi parvlaevaliikluse jätkamiseks mandri ja saarte vahel.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

08.09.2004

Täna kohtusid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning AS Saaremaa Laevakompanii esindajad arutamaks võimalikke lahendusi parvlaevaliikluse jätkamiseks mandri ja saarte vahel.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi läbirääkimiste meeskond tegi Saaremaa Laevakompaniile (SLK) ettepaneku sõlmida alates 1.oktoobrist kuni kahe-aastane liinileping. Misjärel jätkatakse läbirääkimisi SLK-ga ning töötatakse välja saarte ja mandrivahelise praamiliikluse pikaajaline kava. Üks võimalik variant on ka ühisfirma loomine. See saab aga toimuda mõlemaid pooli rahuldavatel tingimustel ning ainult kehtiva õiguse raames, mis on välja töötatud konstruktiivsete läbirääkimiste käigus.

Saaremaa Laevakompanii kuulas ära ministeeriumi ettepanekud. SLK on nõus küll pikendama liinilepingut neli kuud, kuid seda üksnes siis, kui riik annab loa moodustada Tallinna Sadamaga ühisettevõte ning kohustub loodava ühisettevõttega sõlmima kümne-aastase lepingu, tagama dotatsiooni kaudu SLK-le aastas vähemalt 10%-lise kapitali tootluse, kusjuures riik peab andma SLK-ga loodavale ühisettevõttele saarte ja mandri vahel vedude teostamise ainuõiguse. Lisaks peab riik tagama SLK-ga loodavale ühisettevõttele sadamate kasutamise eest võetava tasu fikseerimise 10 aastaks ja Tallinna Sadam võtma endale SLK-le kuuluvate ühisettevõtte aktsiate ostukohustuse riigipoolsete võimalike riskide katmiseks realiseerimishinnaga 200 miljonit krooni.

Järgmise sammuna kaalutakse praamiliikluse jätkamise võimalusi homsel Vabariigi Valitsuse kabinetiistungil. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium teeb ettepaneku arutada veelkord läbi võimaliku ühisfirma loomise tingimused muutmaks need ka riigile vastuvõetavaks. Kokkulepe saab sündida vaid tõeliste läbirääkimiste käigus, mitte olukorras kus üks osapool dikteerib tingimused. Ministeerium on veendunud, et ühisfirma tingimused peavad olema seaduslikud, majanduslikult põhjendatud ja maksumaksja suhtes õiglased.


Lugupidamisega,

Anu Hallik-Jürgenstein
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
08 September 2004
  Kommentaarid