Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ETVs jõuab üle aastate taas eetrisse lavastuslik dokumentaalfilm

Teisipäeval, 21. septembril kell 20.05 on Eesti Televisiooni kavas dokumentaalfilm "Surnupealuu sõdurid". Eriliseks muudab sündmuse fakt, et ETV ei ole mitmeid aastaid lavastuslikku dokumentaalfilmi teinud ning filmi olulisust tõstavad loomulikult ka hiljutised sündmused Lihulas.

"Teed tagasi meie jaoks pole, ehk küll häving on silmade ees." Need on read laulust surnupealuu sõdurist, saksa marsist, mis sai eestikeelsed sõnad alles 1944. aasta sügisel, kui Eesti saatus oli juba otsustatud. Et Eesti oma lipu all Teises maailmasõjas välja ei astunud, tuli eestlastel sel ajal langetada otsuseid halbade valikute vahel. Ja seda ilma tagantjärele-tarkuseta, mis meil tänapäeval varnast võtta.

Saade on segu tolleaegsetest mälestustest, ajaloolaste seisukohtadest ning autorite ajaloolisest fiktsioonist. Kasutatud on arhiivikaadreid, fotosid ja lavastusi.

Saate toimetajad on Vahur Lauri ja Epp Ehand, rezissöör Anne-Mari Neider. Üks filmi tegijatest, Vahur Lauri pälvis eelmisel hooajal ETV parima reporteri auhinna. Filmis osalesid tasuta 30 vabatahtlikku, kes on kogunud selle ajastu militaarvarustust. Autorid pühendavad filmi kõigile tolleaegsetele noortele, ükskõik millise valiku nad tegid, ja kõigile otsustusjulgetele eestlastele - minevikus ja tulevikus.


Filmitegijate kontakte lisakommentaarideks:
toimetaja Vahur Lauri: 628 4020, vahur.lauri@etv.ee
toimetaja Epp Ehand: 628 4033, epp.ehand@etv.ee
rezissöör Anne-Mari Neider: 504 3439


Toomas Luhats
ETV pressiesindaja
tel. 6284633, 5155005
e-post: toomas.luhats@etv.ee
20 September 2004
  Kommentaarid