Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
MKM pressiteade: Saaremaa püsiühenduse projekti tehnilise abi konsultant selgub novembriks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

21.9.2004

Saaremaa püsiühenduse projekti tehnilise abi konsultant selgub novembriks

Saaremaa püsiühenduse projektiga seotud uuringute läbiviimiseks esitasid pakkumise viis konsultatsioonifirmat.

Hiljemalt novembri alguseks valib hindamiskomisjon välja parima pakkuja, kellele tehakse ettepanek sõlmida leping.

Euroopa Liidu ISPA programmi kaasabil rahastatav uuring hõlmab nii Saaremaa püsiühenduse finantsmajanduslikku analüüsi kui ka keskkonnamõjude eeluuringuid.

Konsultant peab esitama oma seisukoha, kas ja millisel viisil on Saaremaa püsiühenduse rajamine põhjendatud. Uuringu üheks ülesandeks on välja pakkuda püsiühenduse trassi võimalikud asukohad. Samuti juhitakse uuringus tähelepanu asjaoludele, mida tuleb silmas pidada silla või tunneli kasuks otsustamisel.

Püsiühenduse projekti ettevalmistustöösse kaasatakse kindlasti ka keskkonnaeksperte, kes saaksid kogu protsessi algusest peale jälgida ning oma ettepanekuid teha.

Seitse kuni kaheksa kuud kestva uuringu tulemuste põhjal saab Vabariigi Valitsus järgmise aasta suvel langetada lõpliku otsuse Saaremaa püsiühenduse rajamise kohta. Valitsuse heakskiitva otsuse korral koostab konsultant ka lähteülesande edasise projekteerimisetapi kohta.

Tasuvusuuringu maksumusest 75 protsenti tasutakse Euroopa Liidu ISPA programmist ning veerandi maksab Eesti riik.

2003. aasta sügisel moodustas Vabariigi Valitsus ekspertkomisjoni, mille ülesandeks on kavandada vajalikke toimingud Saaremaa püsiühenduse rajamisega seotud probleemide läbitöötamiseks ning valitsusele ettepanekute tegemiseks. Ekspertkomisjoni järgmine istung toimub sel sügisel.


Lugupidamisega,

Martin Jaško
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
tel: 6256 428
mobiil: 50 52568
e-post: martin.jasko@mkm.ee
21 September 2004
  Kommentaarid