Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pikett Valgevene vabade ametiühingute toetuseks

EAKL (Eesti Ametiühingute Keskliit)
Pressiteade
28.09.04

Pikett Valgevene vabade ametiühingute toetuseks.

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) korraldab 29. septembril algusega kell 11 Tallinnas Valgevene saatkonna ees (Magdaleena 3) piketi Valgevene sõltumatute ametiühingute toetuseks.


Valgevene Demokraatlike Ametiühingute Kongress informeeris maailma vabasid ametiühinguid, et Valgevene Justiitsministeerium soovib muuta Ametiühingute seadust ja kehtestada üleriigilise ametiühingu liikmete arvu alampiiriks senise 500 liikme asemel 30 000. Selline liikmete miinimumarvu nõude tegelik eesmärk on lõpetada vabade ametiühingute tegevus ja tekitada nö 'nõukogude mudel', kus ametiühing toimis sisuliselt valitsuse kontrolliorganina töötajate meelsuse üle.


Seadusemuudatus piiraks ametiühinguvabadusi ning jätaks vähemus- e sõltumatud ametiühingud ilma seaduse kaitsest ning võimalusest kaitsta oma liikmete huve.


Seaduseelnõu on käsitletav surveavaldusena töötajate vabale valikule, millisesse ametiühingu organisatsiooni kuuluda. EAKL on kindlal veendumusel, et selline surve on vastuolus demokraatliku ühinemisvabaduse põhimõttega ning mistahes edasised toimingud ülalmainitud seadusemuudatusega tuleb peatada. Ametiühingute õigusi on Valgevenes rikutud sedavõrd tõsiselt, et Euroopa Liit alustas selles küsimuses iseseisvat uurimist.


EAKL rõhutab ametiühingute rahvusvaheliste aktsioonide tähtsuse kasvu globaliseeruvas maailmas ning osaleb ka ise taolistes solidaarsusaktsioonides. EAKL on mitmel korral olnud sunnitud pöörduma teiste riikide ning rahvusvaheliste ametiühinguorganisatsioonide poole solidaarsustoetuse saamiseks tülide lahendamisel ning oma liikmete huvide ja õiguste eest seismisel. Näiteks korraldasid Leedu ametiühingud 2002. a. detsembris piketi Vilniuses Eesti saatkonna hoone ees, kui EAKL oli sunnitud katkestama sotsiaaldialoogi Eesti Vabariigi Valitsusega.


EAKLi toetuspiketil osaleb umbes 15 inimest.

Lisainfo:

Harri Taliga
EAKL
Esimees
55534840
6 412 800

Pressiteate väljastas

Maris Lehtmets
EAKL
Infojuht
55 66 95 65
6 412 808
28 September 2004
  Kommentaarid