Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
EAKL: toetame ühiselt streikivaid vedurimehi!

EAKL (Eesti Ametiühingute Keskliit)
Pressiteade
28.09.2004

EAKL: toetame ühiselt streikivaid vedurimehi!

Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus võttis oma tänasel korralisel koosolekul vastu järgmise sisuga pöördumise:

Lugupeetud kaasmaalased!

Vedurimeeste streik Eesti Raudteel on töötajate suurim väljaastumine oma palganõudmiste toetuseks taasiseseisvunud Eestis. See streik näitab, et töötajate jõud peitub ühtsuses ning on seda mõjusam, mida tugevam on ametiühing!
Vedurimeeste aktsioonile on laekunud toetusavaldusi paljudelt ametiühingutelt ning ka avalik arvamus on valdavalt streikijatega solidaarne. Kahtlemata on moraalne toetus väga oluline, kuid keegi meist ei ela ainult ideedest. Töö peatanud vedurimehed ohverdavad oma perede ja laste vajadused, et täna ja edaspidi suhtutakse tõsiselt ametiühingute palganõuetesse. Sellega ajavad nad kõigi töötajate ühist asja.
Kuid streikijad vajavad ka reaalset toetust. Streik kestab juba kuuendat päeva ning teatavasti ei maksta streigipäevade eest töötasu. EAKLi juhatus kutsub kõiki töötajaid, ametiühinguid ja teisi kodanikuühendusi väljendama oma solidaarsust ka rahalise toetusega - jõukohase annetusega, mis võimaldaks veidigi katta vedurimeeste saamata jäävat palka.

Annetusi saab teha Eesti Vedurimeeste Ametiühingu kontole 221001132714 Hansapangas.

Ühiselt meie kõigi parema tuleviku eest!


Lugupidamisega

Harri Taliga
Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees

Lisainfo

Harri Taliga
EAKL
Esimees
55534840
6 412 800

Pressiteate väljastas

Maris Lehtmets
EAKL
Infojuht
55 66 95 65
6 412 808
28 September 2004
  Kommentaarid