Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pressiteade:Lääne-Virumaal sõitis joobes juht surnuks aastase lapse ja tema vanaema

IDA POLITSEIPREFEKTUUR
RAKVERE POLITSEIOSAKOND
Pressiteade nr 63
14.10.2004.


Lääne-Virumaal sõitis joobes juht surnuks aastase lapse ja tema vanaema

Eile, 13.oktoobril toimus traagiline liiklusõnnetus Lääne-Virumaal, kus hukkusid 63-aastane naine ning aasta ja kaheksakuune laps. Alustatud on kriminaalmenetlust.

13.10.2004 kella 17.20 ajal toimus traagiline liiklusõnnetus Lääne-Virumaal Vihula vallas Võsul, Rakvere tee ja Tõusu tänava ristmikul, kus kaubik VW Transporter, mille roolis oli alkoholijoobes 28-aastane Andres. Purjus mehe juhitud auto kaldus paremkurvis vasakule teepeenrale, kus parajasti jalutas lapsevankriga 63-aastane Silvi.

Otsasõidu tagajärjel suri naine saadud vigastustesse kohapeal. Vankris olnud aasta ja kaheksakuune tüdruk Mia-Madlen suri teel Rakvere Haiglasse.

“VW Transporteri juht oli koos kaaslasega Võsul õlut ja viina tarbinud. Ekspertiis tuvastas Andresel peaaegu 2,5 promillise joobe, mida peetakse keskmiseks joobeks. Sõidukijuht ei ole varem karistatud,” sõnas Viru Ringkonnaprokuratuuri prokurör Ain Tali.

Raske liiklusõnnetuse uurimiseks alustati kriminaalmenetlust KarSi § 422 lg 2 järgi, mis näeb ette vastutuse sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumise eest, kui sellega on ettevaatamatusest põhjustatud kahe inimese surm.


Helen Vares
pressiesindaja
avalike suhete büroo
Ida Politseiprefektuur
tel 337 2251
520 4546
helen.vares@ida.pol.ee
14 Oktoober 2004
  Kommentaarid