www.vnl.ee

Politsei- ja Piirivalveameti nädalavahetuse sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 214 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 69 varavastast kuritegu, millest 58 olid vargused (15 eluruumidest, 10 sõidukitest) ning 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 7 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 9 inimest. Tabati 61 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 671. Piiril väljastati 8 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 1 isik. Piiril registreeriti 3 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning 2 salakaubavedamise juhtumit. Varjupaigataotlusi esitati 1.PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
13. märtsil teatati, et Kadaka tee tööruumides rünnati 59-aastast naist.

13. märtsil teatati, et Tatari tänava toitlustusasutuses löödi 31-aastast meest.

13. märtsil teatati, et Vana-Viru tänaval löödi 55-aastast meest ja kriimustati tema autot.

13. märtsil teatati, et Liikuri tänava korteris löödi 76-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 51-aastase mehe.

13. märtsil teatati, et Kadaka tee korteris löödi 42-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 33-aastase mehe.

13. märtsil teatati, et Paekaare tänava korteris löödi 31-aastast naist.

13. märtsil teatati, et Kopli tänava korteris löödi 53-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 58-aastase mehe.

13. märtsil teatati, et Suur-Karja tänaval löödi 27-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 24-aastase mehe.

13. märtsil teatati, et Lasnamäe tänava korteris löödi 60-aastast meest.

13. märtsil teatati, et Kadaka tee korteris löödi 43-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 33-aastase mehe.

14. märtsil teatati, et Viru tänaval rünnati kahte 22-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 25-aastase mehe ja 24-aastase mehe.

14. märtsil teatati, et Lõime tänaval rünnati 23-aastast naist ja 33-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 21-aastase naise ja 41-aastase mehe.

15. märtsil teatati, et Uus-Maleva tänaval löödi tervishoiutöötajat. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 30-aastase mehe.

15. märtsil teatati, et Sõpruse puiesteel rünnati 31-aastast klienditeenindajat.

15. märtsil teatati, et Virbi tänava kortermaja trepikojas rünnati konflikti käigus 61-aastast meest.

Röövimine
15. märtsil teatati, et Lennuki tänaval tungis tundmatu isik kallale 58-aastasele naisele ja 66-aastasele naisele ning võttis ära rahakoti sularahaga.

Vargused
13. märtsil teatati, et Linnamäe teel pargitud sõiduautosse murti akna lõhkumise teel sisse ja varastati erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1050 eurot.

13. märtsil teatati, et Vana-Lõuna tänaval pargitud sõiduautosse murti akna lõhkumise teel sisse ja varastati fotokaamera, riideid, DVD-sid ning köögitarvikuid. Vargusega tekitatud kahju on 7110 eurot.

13. märtsil teatati, et Kesk-Sõjamäe tänava garaa˛i murti sisse ning varastati erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 5610 eurot.

13. märtsil teatati, et Veerise tänava korterist varastati spordivarustust ja arvuti. Vargusega tekitatud kahju on 3175 eurot.

14. märtsil teatati, et Roosikrantsi tänava butiigist varastati riideid ja ehteid. Vargusega tekitatud kahju on 4041 eurot.

14. märtsil teatati, et Arbu tänaval pargitud sõiduautost varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1470 eurot.

15. märtsil teatati, et E. Vilde tee korterisse murti ukseluku lõhkumise teel sisse ja varastati ehteid ning sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on 7990 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
13. märtsil teatati, et avaldaja loata võeti sõiduauto Volkswagen, millega tehti hiljem avarii.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. märtsil teatati, et Maardu linnas Ringi tänava korteris rünnati 46-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

Vargused
13. märtsil teatati, et Maardu linnas Vana-Narva maanteel pargitud sõiduautosse murti sisse ja varastati raadiojaam, CD-mängija, transformaator, printer ning kõlarid. Vargusega tekitatud kahju on vähemalt 1030 eurot.

13. märtsil teatati, et Harku vallas Suurupi külas murti sisse suvilasse ja varastati elektrigeneraator ning tolmuimeja. Vargusega tekitatud kahju on vähemalt 1500 eurot.

13. märtsil teatati, et Paldiski linnas murti sisse haagissuvilasse ning varastati gaasiballoon ja aku. Vargusega tekitatud kahju on 800 eurot.

15. märtsil teatati, et Maardus Kellamäe tänaval pargitud sõiduautost varastati tahvelarvuti ning esiamordid. Vargusega tekitatud kahju on 970 eurot.

15. märtsil teatati, et Harku vallas Harkujärve külas murti sisse ehitusplatsile ja varastati elektritööriistu. Vargusega tekitatud kahju on vähemalt 800 eurot.

LÕUNA PREFEKTUURTartumaaKehalised väärkohtlemised

14. märtsil ründas Tartus Mõisavahe tänava korteris 52-aastane mees oma 79-aastast ema. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse tervisekontrolli. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.14. märtsil lõi Tartus Vallikraavi tänava meelelahutusasutuses 22-aastane mees võõrast 23-aastast meest.Süüteokatse

12. märtsil püüti Vahi alevikus Pärna alleel sisse tungida korterisse. Kuritegu jäi lõpuni viimata.ValgamaaVargus

13. märtsil avastati, et Helme vallas Jõgeveste külast on ärandatud sõiduauto Volkswagen Passat. Sõiduk leiti hiljem avariilisena.Kehaline väärkohtlemine

13. märtsil lõi 15-aastane neiu oma 13-aastast õde. Kannatanu toimetati haiglasse tervisekontrolli.Võrumaa

13. märtsil avastati, et viimase nädala jooksul on Võru vallas Kose alevikus sisse tungitud suvilasse ja varastatud televiisor LG, mootorsaag Stihl, tööriistu ja muid esemeid. Kahju on 695 eurot.Juhtumid piiril

15. märtsil saabus Luhamaa piiripunkti Eesti Vabariigist väljuvale suunale piirikontrolli sõiduauto Mitsubishi, mille roolis oli 32-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimisel selgus, et selle ees ja taga olevad registreerimisnumbrid on erinevad, samuti ei olnud juhil esitada sõiduki kasutamise kohta volikirja. Piirivalvurid paigutasid sõiduki piiripunkti territooriumile ja see suunati ekspertiisi.15. märtsil teatati Varnja piirivalvuritele, et Alatskivi alevikus liigub ringi joobes isik, kes hirmutab lapsi. Piirivalvurid pidasid kinni 56-aastase mehe ning andsid ta Tartu politseijaoskonna patrullile üle.IDA PREFEKTUURLääne-VirumaaVargused

13. märtsil avastati, et Laekvere vallas Salutaguse külas on tallu tungitud ja varastatud kaks jalgratast, lauanõusid, raadio ning teisi esemeid. Kahju on 230 eurot.


15. märtsil avastati, et Rakveres Koidula tänaval maja taga asuvast parklast on ära varastatud sõiduauto Ford Sierra registrimärgiga 750TCS maksumusega 1500 eurot.Ida-VirumaaVargused

13. märtsil avastati, et Sillamäel Viru puiesteel on läbi lõhutud aknaklaasi aktsiaseltsi ruumidesse tungitud ja varastatud tööriistu. Kahju on 570 eurot.

13. märtsil avastati, et Kohtla-Järvel Uus-Tehase tänaval on ära varastatud vanad vee- ja kanalisatsioonitorud. Esialgne kahju on 30 000 eurot.Ööl vastu 13. märtsi varastati Narvas Kuu tänaval aiandusühistu krundilt 200 meetrit elektrikaablit. Kahju on 300 eurot.13. märtsil varastati Jõhvi vallas Kahula külas Virumarja tänaval asuvast kuurist elektri- ja mootorsaag, samovare, boiler, muruniiduk ja teisi esemeid. Kahju on 1595 eurot.13. märtsil varastati Sillamäel Viru puiesteel asuvast kauplusest mobiiltelefon väärtusega 699 eurot.13. märtsil varastati Narvas Õhu tänaval asuvast majast trimmer ning käsiõmblusmasin. Kahju on 400 eurot.15. märtsil avastati, et Sillamäel Gagarini tänaval asuvast korterist on varastatud teler, elektritrell ja kruvikeeraja. Kahju on 550 eurot.

15. märtsil varastati Sillamäel Viru tänaval asuvast poest kassast raha ja tubakatooteid. Kahju on selgitamisel.Omavoli

15. märtsi hommikul varastati Püssis Viru tänaval maja juurest Volkswagen Passat. Auto leiti Rakveres Saue tänavalt.15. märtsil avastati, et Narvas Tallinna maanteel on ära varastatud mikrobuss Mercedes Benz registrimärgiga 724TEA. Kahju on 1000 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUURJärvamaaVargus

Ajavahemikul november 2014 kuni 12. märts 2015 murti sisse Paides Pärna tänaval korterelamu keldriboksi ja varastati neli alumiiniumvelge koos rehvidega. Kahju on 350 eurot.LäänemaaKehaline väärkohtlemine

13. märtsil kella 12 paiku löödi Haapsalus Tallinna maanteel asuvas korteris 31-aastast naist. Võimalik lööja on politseile teada.Vargused

Ajavahemikul 12.–13. märts varastati Lääne-Nigula vallas Linnamäe külas lukustamata garaa˛ist neli rehvi ja trimmer ning talu territooriumilt aiakäru, roostevabast metallist plaat ja klaasist saunauks. Varastatud esemete loetelu ja kahju on täpsustamisel.Ajavahemikul 12.–13. märts murti Lääne-Nigula vallas Linnamäe külas sisse ehitusjärgus majja ning varastati neli radiaatorit, tolmuimeja ja silikoonipüstol. Varastatud esemete loetelu ja kahju on täpsustamisel.PärnumaaKehaline väärkohtlemine

14. märtsil kella 14 paiku löödi Pärnus Riia maanteel asuvas parklas 28-aastast meest. Võimalik lööja on politseile teada.RaplamaaKehaline väärkohtlemine

15. märtsil kella 23 paiku löödi Märjamaa vallas Orgita külas asuvas korteris 37-aastast naist. Teo toimepanemises kahtlustatavana pidas politsei kinni 48-aastase mehe.Vargus

Ajavahemikul 5.–14. märts murti Rapla vallas Ülejõe külas sisse taluhoonesse ning varastati kaks roostevabast metallist 30-liitrist anumat, roostevabast metallist õlleankur, 35 karpi konserve ja kaablit. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on 3000 eurot.SaaremaaKehaline väärkohtlemine

13. märtsil kella 11.30 paiku löödi Kuressaares Ülase tänaval asuva maja hoovis 23-aastast meest. Võimalik lööja on politseile teada.


   16 Märts 2015