www.vnl.ee

Koolinoorte pallimänguliigas selgusid Lääne-Viru edukamad

Lääne- ja Ida-Virumaa koolide ühises pallimänguliigas "Võrgud sahisema", kus põhirõhk jalgpallil ja korvpallil aga samuti võisteldakse teatevõistluses ja näidatakse teadmisi spordiviktoriinis, toimus läinud neljapäeval Lääne-Viru maakondlik finaal.

Rakvere spordihallis peetud finaalvõistlusel saavutas esikoha Rakvere linna algkool, kellele järgnesid Rakvere reaalgümnaasium, Haljala gümnaasium ja Rakvere gümnaasium. Kui 24 punkti kogunud võitja edestas teise koha omanikku viie punktiga, siis kolmandat ja neljandat jäi omavahel lahutama vaid üks punkt - Haljala teenis 14 ja Rakvere G 13 punkti.

Viiest kavas olnud võistlusalast teenis Rakvere linna algkool esikohad kolmel - jalgpallis, jalgpallielementidega teatevõistluses ning korvpallielementidega teatevõistluses. Rakvere reaalgümnaasium oli parim korvpallis, Rakvere gümnaasium aga näitas paremaid teadmisi viktoriinis.

Triinu Meriloo juhendatud võiduka Rakvere linna algkooli koosseisu kuulusid Tanel Heinsoo, Andres Junolainen, Georg Laur, Joel Paap, Asko Meiner, Kerdo Kullamäe, Taavi Küngas, Karl Rõõm, Rainer Vidder ja Priit Roosiväli.

Teise kohaga Lääne- ja Ida-Virumaa ühisesse superfinaali pääsu lunastanud Rakvere reaalgümnaasiumi eest võistlesid õpetaja Andres Pajo juhendamisel Andreas Rebane, Taavi Veevo, Ignas Koit, Hendrik Sikka, Siim Anderson, Raimond Tribuntsov, Hendrik Inno, Kert Virunen, Sten Nirgi, Kaspar Odraks, Kaarel Mikkal, Randar Ivanov, Oliver Õis, Martti Reimal, Aleksander Smirnov, Marko Meigas, Andry Vildak, Artur Arhangelski, Robert Viiber, Fred Liivak, Karl Soosalu, Richard Kaiva, Kristofer Veismann ja Ken-Kaupo Saaver.

Auhinnalauda aitasid seekord katta Eesti Korvpalliliit, kes premeeris paremaid piletitega augustis toimuvale EM-i lisakvalifikatsioonimängule Eesti ja Ungari meeskonna vahel ning Eesti Jalgpalli Liit, kes rikastas noorte jalgpallielamusi mai lõpus toimuva U-19 vanuseklassi EM-i Eliitringi turniiri ja samuti tänavuste Eesti meeste karikavõistluste finaalmatši pääsmetega.

Võistluspäeva üheks naelaks oli Tallinna FC Flora jalgpallimeeskonna väravavahi Mihkel Aksalu ja BC Rakvere Tarvas korvpallimeeskonna ääremängija Mooses Kaja duell, millest väljus napi paremusega Rakvere Tarva selle hooaja komeet.

Kolmest kavas olnud miniduellist saavutas Mooses Kaja eeldatult paremuse korvpalli vabavisetes ja Mihkel Aksalu jalgpalli täpsuslöökides. Otsustavaks saanud Vinku viktoriinis suutis aga viimase vakantse punkti endale noppida korvpallur.

"Võrgud sahisema" viimased kaks finalisti selguvad Ida-Viru maakondlikus finaalis, mis toimub 23. aprillil Vokas. Superfinaal nelja kangema Virumaa kooli vahel on kavas 8. mail Rakveres.


   06 Aprill 2009