www.vnl.ee

Eesti dokumentaalfilmid Amsterdami Forumil

Maailma suurima, Amsterdami dokumentaalfilmifestivali raames 22. - 24. novembrini toimuval dokumentaalfilmide rahastusfoorumil otsivad kaastootmisraha ka kaks Eesti filmiprojekti - Acuba Film Production'i "Animatsoonimees" ja Baltic Film Production'i "Maria teatri fantoomid."

Amsterdami dokumentaalfilmide foorum toimub Amsterdami rahvusvahelise dokumentaalfilmifestivali raames 12. korda. Amsterdami Forum on Euroopa suurim telejaamade hanketoimetajate (commissioning editor'ide) ja sõltumatute dokumentaalfilmitootjate kokkusaamine projektide esitlemiseks ja kaastootmisrahade leidmiseks. Sel aastal osaleb Amsterdami foorumil 120 hanketoimetajat ja võistukaitsmisele tuleb 43 projekti 23lt maalt.

Eestit esindavad Amsterdamis tänavu kaks dokumentaalfilmi projekti. Baltic Film Production'i "Maria teatri fantoomid" produtsentideks on Marianna Kaat ja Reet Sokmann, re˛issööriks Marianna Kaat. "Animatsoonimees" on Acuba Film Production'i dokumentaalfilm animatsioonigurust Priit Pärnast. Filmi produtsent on Arko Okk ja re˛issöör Hardi Volmer.

Möödunud aasta foorumil esindas Eestit samuti Acuba Film Production'i projekt - sel sügisel esilinastunud dokumentaalfilm "Buss" (re˛issöör Laila Pakalnina).

18.-28. novembrini toimuval Amsterdami rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivali võistlusprogrammis on Eesti lisaks esindatud Sulev Keeduse dokumentaalfilmiga "Perekond", mis valmis stuudios F-Seitse.


Vaata lisaks:
www.idfa.nl


   22 November 2004